Čeští modeláři v USA na mistrovství světa IMAC

0

IMAC v USA je modelářská aktivita, vlastně klub, jenž před lety vymyslel pravidla pro akrobacii obřích rádiem řízených modelů letadel. Vzhledem k tomu, že pravidla vyšla od samotných pilotů, stala se velmi brzy populární. Létá se v pěti kategoriích podle obtížnosti, a to od kategorie Basic po Unlimited. Navíc se pak letí ještě špičková a divácky velmi atraktivní akrobacie na hudbu, které se říká Freestyle. Pravidla se velmi brzy stala populární po celém světě. Historicky první mistrovství světa pořádal americký modelářský klub v Muncii v Indianě. Muncie je obrovský modelářský areál s několika ranvejemi, s velkým zázemím a dokonce je zde modelářské muzeum.
Do Muncie se na mistrovství světa IMAC sjelo kolem 100 modelářů ze všech koutů světa.
Po dlouhých přípravách a velmi náročném transportu letadel do místa konání tam na konci srpna dorazili dva čeští piloti. Marek Plichta z Turnova a Jiří Šotola z Prahy. Závody byly odstartovány ve středu 5. září. V plánu byly čtyři letové dny až do soboty, které musely být bohužel pro nepřízeň počasí kráceny. A jak to dopadlo pro české barvy?
V kategorii Unlimited dolétal Jirka Šotola na 19. místě a Marek Plichta byl devátý. Freestyle byl však pro české barvy velmi úspěšný. Marek Plichta zvítězil a vylétal si tak titul mistra světa v kategorii Freestyle IMAC. Je to historický úspěch pro české barvy, umocněný ještě tím, že se létalo na americké půdě. Gratulujeme!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.