„Čarodějnice“ proběhly v Libereckém kraji z pohledu hasičů celkem klidně, na Turnovsku byl jediný výjezd do Lažan

0

Pálení „čarodějnických“ ohňů nepřineslo v Libereckém kraji žádné mimořádné události. Nejvíce hasiči jezdili k planým poplachům, kdy ohlašovatelé hlásili požáry, které byly nahlášeny předem a ohně byly pod kontrolou.
Jeden z takových požárů byl hlášen ve 20.04 hodin v Lažanech na Turnovsku u dálnice. Po dojezdu jednotek bylo zjištěno, že jde o ohlášené pálení dřevní hmoty z ořezu ovocného sadu se zajištěným dozorem.
Kvůli vysokým plamenům připomínajícím hořící les v Držkově byli na nohou tanvaldští profesionálové společně s dobrovolnou jednotkou Jílové u Držkova. V tomto případě šlo o pálení klestí.
Ve 20.54 hodin byli hasiči povoláni k požáru chatky v Liberci. Požár nízké budovy byl překlasifikován na planý poplach, neboť šlo o ohlášené pálení za chatou. Jediným požárem, u kterého bylo třeba zásahu hasičů, byl požár kůlny v Oldřichově na Hranicích (části obce Hrádek nad Nisou). Požár byl ohlášen ve 23.30 hodin a na místě zasahovali profesionální hasiči z Liberce a dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou a Chotyně. V době příjezdu hasičů byla část kůlny zcela zasažena požárem, hasiči vynesli z nezasažené části 5 tlakových lahví s PB. V části kůlny zasažené požárem bylo seno, slepice a uskladněné nářadí. Dnes v dopoledních hodinách dojde k došetření, při kterém bude upřesněna výše škody a příčina.
Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí HZS LK

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.