Asistentka z USA na OHS Turnov

0

Od začátku letošního školního roku, tedy už několik týdnů, působí na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově Georgia Grace Keller Edwards (22), absolventka bakalářského studia mezinárodních vztahů na prestižní americké Middlebury College ve státě Vermont.
Z více než 170 škol, které požádaly o přidělení lektora prostřednictvím Fulbrightova Programu asistentů ve výuce angličtiny, bylo 32 úspěšných. Velmi nás těší, že naše škola je mezi nimi. Náklady na působení americké asistentky u nás plně pokryje stipendium přidělené programem.
Asistentka u nás získává a rozšiřuje své pedagogické dovednosti ve spolupráci se zkušenými učiteli angličtiny. Pomáhá s výukou především ve 3. a 4. ročnících maturitních oborů na obou školních budovách, kde se podílí na přípravě žáků k maturitním zkouškám. Pro všechny zájemce z řad žáků školy nabízí odpolední „English Club“, kde se konverzuje o nejrůznějších aktuálních tématech. Netradiční a zcela neformální forma výuky probíhá každé úterní odpoledne v kavárně TurnOFF Cafe ve Skálově ulici, kde se s Georgií mohou setkat žáci i široká veřejnost.
Věříme, že společně strávený školní rok bude přínosný jak pro americkou asistentku, tak pro naše žáky i vyučující, kteří si procvičí svou angličtinu s rodilou mluvčí.
Eva Špínová, OHS Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.