3. etapa charitativní cyklotour odstartovala z Turnova

0
Další etapa charitativní cyklotour Na kole dětem odstartovala z turnovského náměstí Českého ráje v sobotu 8. června 2013 ráno.
Na kole dětem je charitativní projekt, který si již od svého vzniku v roce 2010 klade za cíl podpořit onkologicky nemocné děti. V jeho rámci se každoročně na přelomu jara a léta koná veřejná cyklotour, kdy peloton vedený Josefem Zimovčákem, desetinásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole, a doplňovaný průběžně známými osobnostmi i anonymními podporovateli projede napříč Českou republikou. V letošním 4. ročníku projedou cyklisté v průběhu 10 etap 316 měst a obcí a absolvují z Aše na Velehrad 1505 km.
Turnov se stal startovním městem pro 3. etapu. V předvečer jejího startu se v pátek 7. června uskutečnilo v hotelu Paradise setkání organizátorů a aktérů charitativní cyklotour se zástupci Turnova. Místostarosta Otakar Špetlík převzal z rukou Josefa Zimovčáka certifikát potvrzující partnerství v projektu a Turnov se tak přiřadil k dalším 55 městům v celé republice. Do veřejné finanční sbírky přispěl částkou 10 tisíc korun. V sobotu 8. června v 7.00 hodin byla na turnovském náměstí odstartována etapa vedoucí z Turnova na Zbraslav. K pelotonu se přidali dva známí velocipedisté křižující na vysokých kolech často Český ráj, na část trasy jej doplnil starosta Tomáš Hocke a směrem na Mašov a Ploukonice vyrazila také desítka místních podporovatelů významného sportovního projektu. Více o projektu na www.nakoledetem.cz
Radek Drašnar, tiskový mluvčí MěÚ Turnov, r.drasnar@mu.turnov.cz (foto ZDE)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.