PŘIPRAVTE SE: K ZOBOUSMĚRNĚNÍ MARKOVY ULICE DOJDE JIŽ NA PŘELOMU DUBNA A KVĚTNA!

0

Zhruba třicítka občanů projevila zájem o zatím poslední setkání s turnovským starostou. To se uskutečnilo první dubnovou středu v obřadní síni radnice a věnováno bylo lidem, žijícím v centru města. Starosta Tomáš Hocke přítomným úvodem přiblížil aktuální jednání a rozhodnutí města, mluvilo se o územním plánu, sportovišti v Maškově zahradě, měření ovzduší či o výši vodného a stočného. Co obyvatele centra zajímá, je omezená možnost parkování. Starosta zmínil například budovu Telecomu na Havlíčkově náměstí, která by se mohla stát ideálním parkovacím domem. Potíž je ale v ceně budovy (9 mil. Kč), hlavně ale ve věcných břemenech, které de facto znemožňují větší úpravu budovy bez dalších velkých nákladů.

Kritizováno bylo také parkování na náměstí, kde navíc začal v budově spořitelny pracovat Úřad práce, a lidé si stěžují na malou možnost před úřadem zaparkovat. Starosta se svěřil se svojí obavou z vylidňování centra města. Zde by se chtěl pokusit o nějakou aktivitu směrem k obchodníkům, například v podobě cílené kampaně na jejich podporu i na podporu záměru, aby především v letní sezoně zavírali své obchody déle. Město, resp. Kulturní centrum města, připravuje program pro letní sezonu, jednotlivé pořady by mohly probíhat právě v centru města.
Na setkání se hovořilo o návratu farmářských trhů, někteří přítomní kritizovali úroveň čistoty města v centru a také hluk ze zábavních podniků a barů, resp. především vandalismus jejich návštěvníků při opuštění těchto zařízení. Kritizováno bylo i parkování kamionů na příjezdové komunikaci k autobusovému nádraží v Palackého ulici.

O vyjádření ke dvěma zásadním bodům, o kterých se na setkání hovořilo okrajově, jsme starostu Tomáše Hockeho požádali dodatečně:

n201404180913_zap_118_2014_markova* Zobousměrnění Markovy ulice. „Mělo by k němu dojít již na přelomu dubna a května. Já sám si od toho slibuji, že toto opatření pomůže dopravě zejména v ranní a odpolední špičce. Zobousměrnění Markovy ulice si vyžádá i některá dopravní opatření. Nebudou zde vzhledem k šíři vozovky moci jezdit autobusy a nákladní vozidla. Změní se také režim na křižovatce u gymnázia. Hlavní bude nově směr z ulice Jana Palacha do ulice Antonína Dvořáka, tak doufám, že řidiči si na to rychle zvyknou.“

* Prostor bývalé masny v centru města. Jde o dlouhodobý problém. Přímo v centru má Turnov již dlouhá léta rumiště a nevyužívané pozemky. „Osobně jsem navštívil insolvenčního správce v Českých Budějovicích. Hovořili jsme o osudu celého areálu. Prý se objevil nový zájemce o jeho koupi. Došli jsme k dohodě, že se správce pokusí nechat odstranit alespoň náletové dřeviny, které se zde hojně rozmnožily. Dojde-li k prodeji, budeme samozřejmě kontaktovat nového majitele. Tady je dobré zmínit, že stále existuje platné územní rozhodnutí na stavbu obchodního centra. Bude tedy vše na dohodě s budoucím vlastníkem. Mně osobně by se tady nejvíc líbilo druhé centrum města s bytovými domy a obchody v přízemí, zelení a malým náměstí. Obávám se ale, že toho bude velmi obtížné dosáhnout…“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.