PŘES 60 HASIČŮ POMÁHALO HLEDAT ZTRACENÉ TURISTY VE SKALNÍM BLUDIŠTI

0

Čtyřiašedesát hasičů z jedenácti jednotek se ve čtvrtek 18. dubna zúčastnilo taktického cvičení na záchranu pohřešovaných osob na Turnovsku ve skalním bludišti Kalich – Chléviště. Na pátrací akci vyrazili společně s Policií České republiky včetně kynologů, členy Horské služby ČR a Českého červeného kříže. Celkem se akce zúčastnila stovka lidí. Zatímco se členové Horské služby se psy pro plošné vyhledávání a hasičští lezci vydali do skalnaté oblasti vyhlídek, ostatní utvořili rojnici a prohledávali lesní porost. Pátrání nebylo zrovna jednoduché. Na účastníky cvičení čekal obtížný skalnatý terén a hluboké strže.

n201304191547_zap_164_2013_hasiciTaktéž popis osob obsahoval schválně jen kusé informace. Cílem bylo nalezení celkem šesti pohřešovaných lidí, přičemž o čtyřech bylo známo alespoň jejich oblečení, kdežto o dvou nevěděl nikdo nic. Šlo o turisty, kteří se navzájem neznali a vydali se do oblasti skalních měst Kalich a Sokol.
Všechny osoby se během několika hodin podařilo úspěšně vypátrat, ale rozhodně to nebylo „zadarmo“. Hasičští lezci například objevili jednu zraněnou dívku v průrvě hluboké 25 metrů pod Husníkovou vyhlídkou a bylo třeba ji vytáhnout ven. Hasiči k ní slanili s veškerým potřebným materiálem a pomocí nosítek SKED, vakuové matrace a lezeckého vybavení dostali dívku úspěšně ven.

Seznam zúčastněných jednotek hasičů: HZS LK PS Semily, HZS LK PS Turnov, dobrovolné jednotky: Koberovy, Malá Skála, Železný Brod, Líšný, Turnov, Semily, Držkov, Karlovice, Rovensko pod Troskami.    

Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.