OPRAVA BAZÉNU NA VÝŠINCE

0

O čem se delší dobu spekulovalo, začíná být realitou: plavecká učebna na Výšince bude zrekonstruována! Podle prvních odhadů práce přijdou na 20 milionů, radnice bude žádat o dotaci z evropských fondů. O vznik malého krytého bazénu se na přelomu šedesátých a sedmdesátých let zasloužil legendární pan učitel Míla Kopal, což ostatně připomíná pamětní deska při vstupu.

Od 70. let se ale také spekuluje o tom, že v Turnově vznikne velký krytý bazén standardních rozměrů. Za ta léta už bylo vytipováno několik míst, kde by mohl vzniknout. Myšlenku nejdál dovedl mecenáš Bohuslav Jan Horáček svým záměrem stavby miliardového sportoviště v Maškově zahradě. Ze známých důvodů (především neočekávaná smrt mecenáše) ze stavby sešlo a i když dodnes radnice za projekty a studie utrácí miliony ročně, jestli se tu nakonec bude stavět nebo ne, je napsáno asi jen ve hvězdách.

To rekonstrukce bazénu na Výšince je reálnější. V posledních letech jeho provozovatel – Městská sportovní Turnov s.r.o. – avizuje, že technický stav volá po zásadní rekonstrukci zhruba stejného objemu jako před dvanácti lety, kdy proběhla poslední velká oprava.
Podle starostky Maierové by rekonstrukce měla přijít na zhruba 20 milionů a peníze chce město získat z fondů evropské unie. Nejdříve však musí vzniknout projektová dokumentace a být vydáno stavební povolení. To by mělo být připraveno v tomto roce.

(K otevření bazénu po rekonstrukci v září 1995 se váže jedna historka, která by neměla skončit v zapomenutí. Slavnostního otevření bazénu se zúčastnil starosta města JUDr. Václav Šolc. Hosté postávali v ochozech, diskutovali, nikdo se ale nekoupal. To je škoda, že tady nemám plavky, prohlásil u sklenky vína Šolc. Za chvíli se odkudsi zjevil správce bazénu Robert Havlín s plavkami v rukou. A pane starosto, když už máte plavky, to by chtělo taky bazén pokřtít. Šolc se bránil. Nakonec však podlehl, natáhl plavky a do bazénu za jásotu pozvaných hostů se skutečně vrhl po hlavě. Byl ve formě, uplaval několik bazénů tam a zpět a pak se spokojeně vrátil ke své sklence…
Pro kolegy fotografy: tělo Pentax Z1, objektiv Sigma 24-70 mm, systémový blesk namířený na přímo, čb kinofilm ORWO NP7, vyvoláno v R09 jako 400 ASA.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.