NA ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC HOŘELO (CVIČNĚ)

0

V úterý 24. června odpoledne se konalo taktické cvičení, jehož námětem byl požár ve sklepních prostorách zámku Hrubý Rohozec. Požár, jehož příčinou byla technická závada na elektroinstalaci, uvěznil dělníky rekonstruující sklepení a také několik umělců připravujících výstavu. Celkem hasiči „zachránili“ 14 lidí a neměli to vůbec jednoduché. Pohyb s nosítky v labyrintu úzkých zakouřených chodeb sklepení dal všem zasahujícím pořádně zabrat. Jednoduchá nebyla ani záchrana lidí z oken u kaple zámku pomocí výškové techniky. Jak se zjistilo, automobilový žebřík turnovských profesionálních hasičů do oken vzhledem ke své konstrukci nedosáhl, a proto musel být povolán modernější žebřík ze Semil.

n201406261519_zap_218_2014_hasiciCílů k procvičení byla celá řada, ať už šlo o ustavení techniky na malé ploše, zdokonalení ve vyhledávání osob v zakouřeném a členitém prostoru, spolupráce mezi jednotlivými jednotkami, či vyzkoušení evakuace cenných předmětů z prostor ohrožených požárem. Důkladně procvičena byla také činnost štábu velitele zásahu.

Zúčastněné jednotky: HZS LK PS Turnov, HZS LK PS Semily, HZS LK PS Liberec, JSDHO: Turnov, Příšovice, Malá Skála, Karlovice. (Zdroj: TZ HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.