MLADÍCI JEZDILI V KONTEJNERECH PALACHOVOU ULICÍ

0

Prosinec byl pro turnovskou městskou policii hodně akční. Hned zkraje měsíce strážníci zasahovali u požáru ve firmě Agba na Vesecku, kde zajišťovali především ostrahu a řídili dopravu, poté se věnovali tradičním předvánočním aktivitám, jak jsou dohled v supermarketech či zvýšená dopravní zátěž ve městě. Podle velitele městské policie Luboše Trucky došlo i k několika drobným incidentům vesměs se šťastným koncem. Je to například jízda na invalidním vozíku z nemocnice, aniž by o tom personál zdravotnického zařízení věděl. Strážníkům se speciální vozík v hodnotě 15 tis. Kč podařilo zajistit až v ulici A. Dvořáka.

Také parta mladíků si v noci v ulici Jana Palacha zahrála na tradiční závody na kolečkových lyžích, které se zde v létě konají. Byla ale zima a místo lyží mladíci ulici sjížděli na kontejnerech na komunální odpad. Ještěže v hluboké noci není téměř žádný jiný provoz! Strážníci se také v časných hodinách Štědrého dne podíleli na záchraně muže, kterého v Krajířově ulici pokousal pes. Zásah ztěžoval silně podnapilý stav muže i skutečnost, že obě záchranky z Turnova byly na výjezdu a muselo se čekat na příjezd sanitky z Liberce.

„O samotných vánočních svátcích musím konstatovat, že byl ve městě klid. A to i na Silvestra, kdy docházelo jen k drobným výtržnostem, jako když chtěl někdo v náladě otočit dopravní značku, nebo posunout okrasný kovový květináč na náměstí,“ shrnul Trucka. Strážníci se tak nejvíc zapotili při dohledu nad mezistátními hokejovými zápasy Česko – Rusko těsně před svátky, kdy například na první zápas přišlo na osm stovek diváků a v okolí zimního stadionu parkovalo přes 250 vozidel! Podobné tomu bylo i na konci Novoročního ohňostroje, který byl asi nejnavštívenější v historii a první půl hodinu po jeho skončení byly v ulicích a na chodnících davy lidí. Šest strážníků si ale poměrně v klidu poradilo jak s chodci, tak s dopravou…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.