ČESKÝM RÁJEM OBCHÁZÍ ŽHÁŘ

0

Pět požárů v posledním půl roce v obcích pod Kozákovem, desítky ohořelých okrasných stromů v Turnově. A neznámý žhář zatím policii uniká. Patří tyto případy k sobě nebo okrasné stromy ve městě a domy v obcích v jeho okolí zapaluje někdo jiný? Policie vše již rok trpělivě vyšetřuje, vloni na podzim sice vyšetřovatelé naznačili, že už konečně mají nějakou stopu, k zatčení pyromana ale nevedla.

Přitom může jít o nemocného člověka, který je schopen všeho. „V případě jakéhokoli podezření nebo když občané vidí, že se někdo baví tím, že zapaluje odpadkové koše nebo strniště trávy, měla by být kontaktována policie,“ komentují svoji situaci samotní policisté. Že je ostražitost občanů na místě, je zřejmé.

Požár v KlokočíK zatím poslednímu požáru došlo 19. ledna v Klokočí. Hořela dlouhodobě neobývaná bývalá hospoda přímo pod hradem Rotštejn. Podle mluvčí hasičů Ivy Michalíčkové požár způsobil škodu za přibližně 250 tisíc korun. Na operační středisko Hasičského záchranného sboru byl ohlášen zmíněný den v 19.15 hod., profesionálním a dobrovolným hasičům se požár podařilo zlikvidovat v sobotu okolo půl druhé ráno. Podle vyšetřovatelů je příčinou požáru nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm nebo úmyslné zapálení.

V katastru obcí Mírová pod Kozákovem a Klokočí hořelo v posledním půl roce již pětkrát. Nejdříve to byla stodola v Loktuši, která je součástí opuštěné zemědělské usedlosti, kde byly zaznamenány i další dva další požáry. Poslední oheň vzplál v bývalé hospodě v Klokočí, když před tím plameny pohltily krmelec v sousední Mírové.
(Foto: HZS Libereckého kraje.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.