BOMBA V SOBOTECKÉ ULICI

0

Podívejte se na obrázek. Poznáváte? Mezi hospodou „U slunce“ a dnešní autobusovou zastávkou u masny a na místě sousedních, vybydlených a ošklivých domů v turnovské Sobotecké ulici tahle nádhera. Stát tam již nyní, příjezd do centra města by byl zase o něco atraktivnější. Záměr výstavby tohoto polyfunkčního domu projednávali již radní města a vyslovili souhlas.

Problém ale bude v dalším projednávání, protože díky neuzavřené kauze tvorby Regulačního plánu centra města, který na konci svého funkčního období minulí zastupitelé odmítli schválit a totéž prakticky udělali i noví po podzimních volbách, platí na celém území stavební uzávěra. Dnes je situace taková, že na téma regulačního plánu by se měli bavit zastupitelé možná již na svém dubnovém zasedání (26. dubna). Buď regulační plán úplně smetou ze stolu, potom bude platit před deseti lety schválený územní plán, který je daleko volnější co do zásahů do stavebních aktivit v centru města, nebo se zastupitelé dohodnou na tvorbě nového územního plánu a stavební uzávěru ponechají či budeme svědky nějakého překvapení.

Polyfunkčního domu v Sobotecké se to týká též. Radní se záměrem sice souhlasili, investory ale stejně čeká ono „povolovací“ kolečko, které zvlášť v Turnově není žádná jednoduchá věc. Když by se záměr zdařil, tak by na místě dnešních nevzhledných partií v Sobotecké ulici stála příjemná stavba s prodejními prostory v přízemí, kancelářemi a byty v dalších patrech. Co vy na to, vážení čtenáři?

n200704050903_zap_52_07

n200704050903_zap_51_07

n200704050904_zap_53_07

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.