PRO ALZHEIMER CENTRUM SE BUDUJÍ ZÁKLADY

0

Již měsíc a půl probíhají práce na výstavbě Alzheimer centra v Turnově. Na místo po bytových domech čp. 1001 a 1002 byla dopravena pilotovací souprava, která vrtala piloty nezbytné pro základy nové stavby. „Piloty jsou již hotové a nyní bude nějakou dobu probíhat betonování základových pasů, a to v celém půdorysu,“ popsal Miloslav Chrumko ze správy majetku turnovské radnice.

Stavební práce hned na počátku lehce přibrzdil kanalizační odtok přepadu z hruštického vodojemu. V žádných záznamech potrubí neexistovalo, takže jeho odkrytí bylo pro všechny překvapením. Po přeložce mohla stavba opět pokračovat.

Nové zařízení bude mít kapacitu 24 lůžek rozdělených do sekcí, které budou poskytovat adekvátní péči osobám se stařeckou Alzheimerovou demencí a osobám s ostatními typy demence. Zhotovitelem stavby je fi rma MBQ s. r. o., částka na realizaci stavby Domova se zvláštním režimem je 39,7 mil. Kč, termín dokončení do 22. června 2020. Stavba musí být dokončena včetně kolaudačního rozhodnutí do 31. prosince 2020. „Na stavbu využije město dotaci z programu Ministerstva práce a sociálních věcí – Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 2016-2020 ve výši 31 mil. Kč, tj. 75 % uznatelných nákladů,“ přiblížila Marcela Pilská, referentka odboru správy majetku. Jak dodala, v současné době jsou již proplaceny náklady na projektovou dokumentaci a studii, spoluúčast města rozložená do let 2019 a 2020 bude činit něco málo přes 12 milionů korun. Z nich bude mj. hrazen nábytek, zdravotnické potřeby či technický dozor investora a autorský dozor.

Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.