PRÁCE NA 6. ETAPĚ REGENERACE SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ SE PROTÁHNOU

0

V současné době probíhá další etapa prací na regeneraci sídliště u nádraží. Tato etapa spočívá ve výměně schodiště k hale TSC, resp. ke střední škole a v rekonstrukci komunikace od schodů až k prodejně barev na konci Studentské ulice. Provádějící stavební firma Zepos RS požádala město o prodloužení termínu ukončení zakázky z několika důvodů.

Je to jednak kvůli pozdějšímu termínu pokládky asfaltu z kapacitních důvodů. Musela být také přepracována kompletní projektová dokumentace schodiště. Po rozebrání starého žulového schodiště bylo totiž zjištěno, že se liší výška stupňů a schodiště je nyní navrženo jako dvoupodestové. Navíc před trafostanicí nebyla v projektové dokumentaci obsažena kolize s kabely vysokého a nízkého napětí. Kabely nemají řádné krytí, výkopy musely být provedeny výhradně ručně.

Práce by měly být dokončeny nově do 27. srpna. V řešení projektanta je dále pět uličních svítidel, která již bohužel nejsou na trhu. Musela být objednána jiná s jiným termínem dodání. Nové osvětlení tato ulice bude mít proto až po 22. září, do té doby bude muset fungovat osvětlení původní.

(TvA s využitím zápisu z jednání rady města)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.