LIDÉ Z CENTRA MĚSTA VNÍMAJÍ NEGATIVNĚ DŮSLEDKY PROTIKUŘÁCKÉHO ZÁKONA

0

První únorovou středu se v obřadní síni radnice uskutečnilo letošní první setkání starosty města Tomáše Hockeho s občany. Ten přítomné seznámil s připravovanými stavbami v centru města, zejména s rekonstrukcí Palackého a Přemyslovy ulice (podrobně se tomu budeme věnovat v samostatném článku – pozn. red.).

V diskuzi zaznělo mj. i několik zajímavých námětů a podnětů občanů. Byly to například výhrady k pěší zóně v Krajířově ulici, kterou řidiči moc nerespektují, a podobně je tomu V Uličkách. Neukáznění řidiči parkující svá vozidla, kde se dá, trápí také obyvatele okolo Mariánského náměstí.
Někteří přítomní také poukazovali na zápach u Juty. Díky uskutečněným opatřením se sice snížil, avšak problém stále v menší míře přetrvává. Dle dlouhodobého pozorování místních obyvatel se zdá situace nejhorší okolo poledne.

Jako jeden z nejpalčivějších problémů v centru města přítomní vnímali důsledky protikuřáckého zákona. Z důvodu vymístění kuřáků z podniků ven na ulice je před provozovnami hluk a také na zemi množství nedopalků. Obyvatelé při setkání žádali restriktivní opatření ze strany města vůči provozovatelům těchto podniků zejména za rušení nočního klidu. „Pokud bychom přistoupili k obecně závazné vyhlášce omezující provozní dobu, tak bychom se dotkli všech zařízení a nikoli jen určitých provozoven. Takovéto řešení by také znamenalo konec kulturního a jiného vyžití ve večerních hodinách v Turnově,“ vysvětlil starosta města a přiznal, že celá problematika tzv. protikuřáckého zákona byla ze strany Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a našich zákonodárců nedomyšlená do praktických důsledků.

Závěr diskuze patřil vyhrazeným hodinám pro veřejné bruslení na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Maškově zahradě. Již na základě loňských podnětů byly navráceny hodiny veřejného bruslení i ve všedních dnech. Z řad veřejnosti však přišel podnět na přidání dalšího veřejného bruslení v ranních hodinách nebo mezi 12. a 14. hodinou.

(TvA s využitím TZ města Turnov)

Jak vnímáte tzv. protikuřácký zákon?

  • Hloupost, mělo by být na majiteli, jestli umožní kouření uvnitř provozovny (41%, 189 Hlasy)
  • Se současnou podobou tohoto zákona jsem spokojen(a) (22%, 104 Hlasy)
  • Zákaz kouření by měl platit všude (21%, 98 Hlasy)
  • Stačí, když uvnitř budou oddělené prostory (14%, 63 Hlasy)
  • Jiná odpověď (1%, 6 Hlasy)
  • Nevím (0%, 2 Hlasy)
  • Téma mě nezajímá (0%, 2 Hlasy)

Počet hlasujících: 464

Nahrávání ... Nahrávání ...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.