V MĚSTEČKU POD TROSKAMI ŘÁDILI HOOLIGANS

0

TJ Sokol Rovensko p. Tr. byl letos již po patnácté pořadatelem Memoriálu Ládi Brodského. Polojubilejní ročník a ideální fotbalové počasí přilákaly na rovenský pažit hned deset týmů. Pod rozličnými názvy tu zasvěcený divák mohl v akci vidět hráče různých výkonnostních stupňů a věkových skupin. Zatímco takové mužstvo Radvánovic mělo ve svém kádru i dva elévy s výší pod metr, branku „Mladší přípravky“ hájil nejstarší účastník klání Petr Šafář. V obsazení tohoto postu byl nejsilnější pozdější vítěz a s tímto titulem již pětinásobný vítěz putovního poháru, domácí uskupení „Jakoďas“. Vedle „obojživelné“ domácí legendy M. Vacka tým disponoval ještě jeho kolegou z béčka Markem Novotným, v záloze, resp. v útoku je jistili ještě bratři Martin a Marcel Špínovi z FK Sedmihorky. Své střelecké vlohy zde zúročil mj. také exdivizní plejer Turnova Tomáš Bárta.

Tento celek měl ve svých řadách i nejlepšího hráče turnaje Pavla Vítka. V posledním mači vydařeného turnaje se mu postavil loňský finalista – pražská Tatra 04. Ta po prohře 1:4 loňské prvenství neobhájila, čímž největší radost udělala potomkům Ládi Brodského. „Hezky to všechno do sebe zapadlo. Pátá výhra v patnáctém ročníku potěšila hlavně babičku, která teď bude mít pohár zase rok doma,“ prozradila nám s úsměvem manželka Radka Mencla, jenž byl rovněž členem vítězného kádru.

Největším letošním překvapením pak byl bezesporu start „The Hooligans Clan“. Jeho hráči opět nezklamali a pod dohledem vedoucí Soni Mauerové nejenže postavili nejpočetnější squadru, ale svými kvalitními výkony ve skupině a poté i ve vyřazovacích bojích hodně potrápili nejednoho favorita. Zejména díky jejich kolektivnímu entuziazmu a skvělému Václavu Brunclíkovi v brance tak mj. uhráli senzační remízu 2:2 právě s nejlepším celkem dne! Bronz jim pak uzmuly až Svijany, nabité aktivními hráči úrovně krajského přeboru.

Pamětníkům určitě netřeba představovat prodejce losů, jenž svým sloganem „Brodský nosí šťastné losy“ měl dlouhá léta podmaněno náměstí Českého ráje v Turnově. Také mnohým rozhodčím dodnes v hlavách zní jeho hlasitá hodnocení jejich výkonů, zpod bříz v rohu u východu rovenského fotbalového hřiště. A pokud nekorunovaný král kotle tam shora dění na svém svatostánku sledoval, musel být s výkony rozhodčích (Šarbort, Orlík a spol.) tentokrát nadmíru spokojen.

„Bez ohledu na to, že pohár zůstal doma, si myslím, že tento ročník memoriálu patřil k těm nejpovedenějším, a to nejen organizačně, ale i svou sportovní úrovní. Některé momenty, akce, zákroky gólmanů či přihrávky přímo volaly po opakování,“ poznamenal závěrem ředitel turnaje Karel Fiala, jenž spolu s bývalým trenérem Zdeňkem Procházkou působil jak v roli administrátorů výsledků, tak i spíkrů programu. Ten byl v podvečer ukončen slavnostním vyhlášením pořadí a díky četným sponzorům se dostalo i na řadu ocenění individuálních.
Připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.