TURNOV O VÍKENDU ZLOMIL LÍPU HNED DVAKRÁT!

0

V pátek odstartovala semifinálová série hokejové krajské ligy mužů. Na rozdíl od Jičína, který zdolal Frýdlant překvapivě až v nastavené hře, v Turnově si natěšení diváci výkon svých miláčků náležitě užili. Ve zcela zaplněném hledišti Koškova stadionu zasedli vedle svátečních diváků Peterky a Pavelky z Michovky ještě další tři stovky příznivců turnovských lvů. V nedělním pokračování už se o sportu příliš mluvit nedalo. Jičín vydřel druhý bod za těsnou výhru 4:5 ve Frýdlantu.

HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 6:2 (4:0, 0:1, 2:1). Branky 4. Starosta, 10. Knap, 12. Adamec, 20. Suska, 43. Vondráček, 60. Knap, rozhodčí Mareš, Vala – Krejbich, Svobodová, vyloučení 7:5, využití 1:1, v oslabení 1:0, zásahy brankářů 29:30, diváků 287.Sestava: Kysilka D. – Divila, Zákoutský Jan, Suska, Starosta, Kysilka M., Zákoutský P., Knap, Hloušek, Liška – Adamec, Maděra, Nikolič – Vondráček, Kožarik, Kysela.
S podporou plného domu vlétli v pátek po slavnostním zahájení nažhavení domácí na svého soupeře a v první třetině sklízeli potlesk na otevřené scéně za parádní kombinace a neméně hezké branky. Českolipský gólman Král se potil jako v sauně, a ne na zimáku, ale neměl nárok a obrázek hry podepsal ještě před závěrečnou sirénou čertík Suska. Ani ve druhé části hry Turnovští nesundali nohu z plynu, ale hosté se na utkání víc koncentrovali a Lípa tak dosáhla alespoň na dílčí úspěch. Hráči HCT 1931 se na vítěznou pozici vrátili v poslední třetině a dotáhli do zaslouženého vítězství, které znamenalo vedení v sérii 1:0.

HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 1:3 (1:0, 0:0, 0:3). Branky 48. Jan Zákoutský, 59. Kysela, 60. Adamec, rozhodčí Kaňkovský, Vala – Ječný, Novák, vyloučení 7:6, využití 1:1, diváků 275. Sestava: Kysilka D. – Divila, Zákoutský Jan, Suska, Starosta, Kysilka M., Zákoutský P., Knap, Hloušek, Liška – Adamec, Maděra, Nikolič – Vondráček, Kožarik, Kysela.
Jestliže turnovské utkání neopustilo důstojný semifinálový rámec a bylo sportovním zážitkem, pak v Lípě byla spousta věcí jinak. Rozkouskovaný průběh zápasu více než ledovou hru připomínal spíše urputný boj o každý kotouč a čtveřice rozhodčích si na nedostatek práce rozhodně nemohla stěžovat. Ovšem jejich počínání se v neděli příliš kladných ohlasů nedostalo. Absolutorium si tak zasloužili především oba gólmani. Jako první kapituloval turnovský Dan Kysilka, kterého v 19. minutě překonal při početní převaze domácích Vomáčka po nahrávce Preusslera.
Prostřední třetina skončila bez branek, a tak se rozhodovalo až v závěrečné části nedělního duelu. Nepochopitelně rozdmýchanou nevraživost odnesl po pozdním dohrání těžkým zraněním Divila, který opustil ledovou plochu na nosítkách. Díky Suskově předchozí intervenci dokázal nejprve vyrovnat Jan Zákoutský, a drama vyvrcholilo v poslední minutě vyhroceného mače. V čase 59:11 po Knapově vybídnutí zajistil hostům vedení pohotový Kysela, takže domácí museli sáhnout k power play. Jenomže do středního pásma odražený puk se dostal k Adamcovi a ten ho v čase 59:50 bekhendovým lobem přes obráncův volejbalový blok poslal do prázdné českolipské klece a bylo vymalováno!

Třetí semifinále se hraje ve středu 1. března od 19.00 hodin v Turnově za stavu 2:0 pro domácí. Nebude-li definitivně rozhodnuto, hrát se bude ještě v pátek 3. března, popřípadě v neděli 5. března, kdy bude už definitivně známo složení finálové dvojice letošního mistrovského ročníku KLM. Středa mnohé napoví!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.