SPORTOVNÍ SERVIS TVA: HRUŠTICE, FUTSAL, HOKEJ, VOLEJBAL

0

Výsledkový servis začneme tentokrát již 42. ročníkem silničního běhu Hruštice 2015. Na patnáctikilometrovou trať mezi Turnovem (Hrušticí) a Malou Skálou a zpět vyrazilo celkem 71 běžců všeho věku, z toho 15 žen. Nejstaršímu Františku Bémovi bylo 88 let! Blanka Paulů vytvořila ve veteránské kategorii na 10 km nový traťový rekord a Miroslav Říha zaostal v kategorii V70 za rekordem pouze 1,8 sekundy. Běželo se v neděli 1. listopadu za příjemného slunečného podzimního počasí při teplotě 14 °C. Absolutní traťový rekord: 46:19,7 min. je z roku 1993 a drží ho Jan Pešava z Jablonce nad Nisou.

HRUŠTICE 2015, VÝSLEDKOVÁ LISTINA
1. místo Radek Hübl, Run Sport Team, 0:49:31,9, 2. Marcin Zagórny (Polsko), 3. Yuriy Blagodir (Ukrajina), 4. Martin Berka, AC Syner Turnov, 0:51:49,1, 5. Tomáš Blaha, AK Kroměříž, 6. Luboš Gaisl, 7. Radim Berka (oba AC Syner Turnov). Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Klimešová, 1:01:31,2.

FUTSAL

* II. liga: Dalmach Turnov – BOCA Chotěboř 1:3 (0:1). Branka Dalmachu: Krejčík. Sestava: Hyka – Krejčík, Kratochvíl, Bangha, Špína, Pařízek, Hurt D., Hurt V., Šulc (připraveni Tvrdý, Šimek, Šteffan, Semenský).
V úvodní fázi utkání to byl spíše oťukávající futsal a nenabídl příliš brankových příležitostí. Ve 12. minutě se však na pravé straně uvolnil hostující Staněk, naservíroval míč Čápovi na zadní tyč a Dalmach musel dohánět manko, 0:1. O minutu později orazítkoval Kratochvíl břevno.  Vyrovnaný poločas tedy skončil vedením hostů.
V druhé půli se hned na začátku dostal po sklepnutí Špíny do dobré pozice Bangha, ale netrefuje branku. Ve 23. minutě překvapil střelou z úhlu Hyku Čapek a Boca odskočila na rozdíl dvou branek, 0:2. O chvíli později krásně uvolnil Šulc Krejčíka, ale ten trefuje pouze brankáře hostů. Ve 27. minutě trefuje Vojtěch Hurt druhé břevno v utkání. Ve 30. minutě se smůla domácích konečně protrhla. Krejčík se uvolnil na pravé straně a tvrdou střelou k tyči snížil na 1:2. V další fázi několikrát pomohl Dalmachu brankář Hyka. Tři minuty před koncem sáhnul Turnov k power-play. Tlak domácích ale nic vážnějšího nepřinesl, naopak špatná rozehrávka v poslední minutě uťala šance Turnova na lepší výsledek, 1:3.
Ve 12členné tabulce je po 5. kole Turnov zatím předposlední.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HOKEJ

NEJMLADŠÍ TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ SI PŘIPISUJÍ PRVNÍ ÚSPĚCH
V neděli 1. listopadu odjeli turnovští Sršni do České Lípy ke svému prvnímu turnaji 2. tříd KSLH Libereckého kraje. Turnaj, ve kterém měly děti získávat po několika trénincích první zkušenosti s minihokejem, přinesl pro turnovské barvy nečekaný úspěch.
Po prohrách s domácí Českou Lípou a Bílými Tygry z Liberce dokázali turnovští Sršni porazit tým Varnsdorfu 5:3, a mohli tak slavit své první vítězství, kterým potěšili nejen trenéry, ale i rodiče, kteří hlasitě náš tým povzbuzovali z hlediště. Závěrečný ceremoniál, při kterém celý tým obdržel bronzové medaile, diplom a pohár za celkové 3. místo v turnaji, tak byl pomyslnou třešničkou na dortu úspěšného nedělního dne.
Ve všech utkáních nás podržel brankář Tonda Hujer, který pokryl mnoho šancí soupeřů. O branky se postarali střelecky aktivní Tomáš Ulrych s Nicol Bartošovu za vydatné podpory ostatních členů Sršní letky. V turnaji podali všichni do jednoho obdivuhodné výkony a konečné třetí místo je tak dílem týmové spolupráce všech hokejistů a hokejistek, jež se v turnovských dresech proháněli na českolipském ledě. K tomuto počinu se sluší Sršňům poblahopřát a zároveň popřát mnoho úspěchů při dalších akcích.
Sestava:  Hujer – Dubeš, Bouchner, Ulrych, Kadlec – Pechar, Šlechta, Podzemský, Feštr – Bartošová, Volfová, Škréta, Kozderka. -MaV/Vok-

Turnajové výsledky:
HC Sršni Turnov 1931 – HC Česká Lípa 1:17, čestný úspěch z trestného střílení Nicol Bartošová
HC Bílí Tygři Liberec – HC Sršni Turnov 1931 28:0 
HC Sršni Turnov 1931 – HC TS Varnsdorf 5:3, branky Ulrych 4, Bartošová

VOLEJBAL

Zápasy 7. a 8. kola 1. ligy:

* TJ Sokol Dobřichovice – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (21,15,19). Sestava: Folprecht, Charousek, Peníška, Konečný, Bäumelt, Čermák, Chládek. Střídali: Novák, Kovář, Melich, Šén, Vojta. Trenér Šimůnek.
V rámci 7. kola zavítali turnovští volejbalisté do maličké haly v Dobřichovicích, kde se již tradičně hostům špatně boduje. Přesto byli borci z Turnova odhodláni ukrást ve zdejší sokolovně nějaké body, což se však nakonec nepovedlo. Od úvodu prvního setu domácí velice dobře podávali a dostali tak turnovské hráče rychle pod tlak. Turnovští začali kupit jednu chybu za druhou. Rázem tedy Dobřichovice první set lehce získaly v poměru 25:21, kdy od prvního time – outu měli komfortní náskok 5 bodů, který si udržovali. Snad jediným světlým momentem byl na bloku hrající Peníška, který si však v půlce druhého setu přivodil výron kotníku. Následovalo velké množství sporných až nesmyslných výroků rozhodčích, s čím se turnovští nedokázali poprat a ztratili tak druhou sadu v poměru 25:15. Do třetího setu nastoupili hráči z lavičky, kteří však nedokázali přinést zvrat v utkání a zastavit rozjetý vlak domácích, kteří stále výborně podávali (především smečař Poduška), dobře hráli jak středem tak z hlavního kůlu a nechybovali. Výsledek 3:0 hovoří jasně a nutno podotknout, že domácí zvítězili zaslouženě.

* VK EGE České Budějovice B – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (19,15,20). Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák, Vojta. Střídali: Folprecht, Vacík, Konečný, Chládek. Trenér Šimůnek.
V sobotu čekal na turnovské volejbalisty neméně kvalitní soupeř v Českých Budějovicích, a to v netradiční čas – utkání začínalo v pravé poledne, protože se domácí spoléhají na mladé hráče z extraligového týmu Jihostroje. Na hráčích Turnova bylo od začátku vidět zlepšení nasazení oproti pátku. Začali dobře na příjmu a nechyběla ani bojovnost v poli. Bohužel se však příliš nedařilo na nahrávce, a podle toho tak vypadal následný útok, kde útočníci spíše míče přehrávali, než útočili. Navzdory tomu byla první sada vyrovnaná. Poté však přišla série chyb před koncovkou, a tak se napínavá koncovka nekonala. Do druhého setu nastoupil Chládek na pozici smečaře, aby ještě více posílil příjem a pole. Do stavu 11:11 se hrál vyrovnaný a bojovný volejbal. Bohužel pak přišla opět „tradiční“ série chyb z turnovské strany a celá hra se rozložila. Dva úvodní sety byli tak jasnou záležitostí v pohodě hrajícího celku Budějovic. Ve třetím setu však turnovští volejbalisté nesložili zbraně a bojovali i nadále. Do koncovky nastupovali hosté ve vedení 19:17, bohužel však přišli dvě chyby na útoku a následně tři esa od výborně hrajícího smečaře Budějovic, který koncovku rozhodl.
Turnovští jsou v tabulce po 8. kole na 8. místě.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.