PŘEDVÁNOČNÍ SPORTOVNÍ SOUHRN

0

Je tu poslední sportovní výsledkový servis tohoto roku. Ze sportovních akcí na Turnovsku už nás čeká jen jubilejní Silvestrovský běh sídlištěm 31. prosince. Toto shrnutí přináší výsledky basketbalistů, úspěšných futsalistů, volejbalistů a hokejové přípravky. Sport na TvA budeme podrobně sledovat také v roce 2009, redakce děkuje za příznivé ohlasy veřejnosti, konečně se podařilo soustředit pozvánky na sportovní utkání přehledně na jedno místo…

* BASKETBAL. Sedmým kolem pokračovala v sobotu 13. prosince Východočeská liga mužů v basketbale. Jednalo se o poslední kolo první poloviny tohoto soutěžního ročníku. Tým Turnova zajížděl k poslednímu zápasu první poloviny soutěže do Vysokého Mýta.

n200812241111_sport_66_08_basketVysoké Mýto – Turnov 71:62 (25:10, 40:25, 58:37). K poslednímu zápasu jsme odjeli ve „vánoční“ sestavě. Posily odpočívaly, a tak jsme si opět vyzkoušeli, jak by to vypadalo, kdybychom hráli bez nich. Je třeba si přiznat, že nic moc. Začátek zápasu jsme bohužel nezvládli a možná, že to byl ten okamžik, který určil průběh celého zápasu. Nezakončili jsme nejméně čtyři rychlé protiútoky a v důsledku toho jsme si přestali věřit. Soupeř byl lepší hlavně ve hře jeden na jednoho a pod košem nás přehrával i váhově! První čtvrtinu jsme prohráli 25:10, druhou jsme dokázali se soupeřem držet krok a skončila nerozhodně 15:15.

Druhý poločas nepřinesl nic nového. Stále spousta našich nevynucených chyb a odskok soupeře v posledních třech minutách třetí čtvrtiny na rozdíl 21 bodů.

Statistiky: Jiříček 17, Petřivý 15, Cvrček 11, Klápště 10, Pospíchal 3, Nejedlo 3, Kaněra 3.

Trojky 7 – Petřivý 4, Cvrček 2, Klápště 1.  Šestky 11/9 (82%).

V lednu začínáme opět venku 10. a 11. v Chlumci nad Cidlinou a Hořicích, doma hrajeme 24. a 25. ledna s týmy Holic a Tesly Pardubice.

Turnovský oddíl basketbalu přeje všem svým příznivcům klidné a spokojené prožití vánočních svátků a hodně zdraví v roce 2009 a těší se na přízeň v příštím roce. 

Pro TvA: Tomáš Mareš, www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FUTSAL. V neděli 14. prosince odehráli futsalisté FC Dalmach ve II. lize 10. kolo soutěže na hřišti v Plzni: Protec Plzeň – FC Dalmach 4:9 (1:4). Letošní poslední utkání ve II. lize odehráli turnovští futsalisté v neděli 21. prosince, kdy v hale ve Skálově ulici hostili v 11. kole mužstvo z Tábora.
V tradičním nedělním podvečeru se v turnovské sportovní hale představil nejprve „B“ tým Dalmachu, kterému se zatím v krajském přeboru příliš nedaří. Soupeřem byli liberečtí Greens, ze středu aktuální tabulky. Před slušnou návštěvou 40 diváků dovedli turnovští hráči zápas do vítězného konce (4:2) i přes závěrečný nápor libereckých hráčů.
Áčko hostilo futsalisty z jihu Čech – táborský K-Pedros:
FC Dalmach – K-Pedros Tábor 6:2 (0:1).
Borci z Tábora předváděli kvalitní futsal a zaslouženě vyhráli první část utkání. Ve druhém dějství se karta otočila a ke spokojenosti zaplněné haly s rekordní návštěvou 140 diváků domácí zápas zvládli a další důležité tři body zůstaly v Turnově.
Podle trenéra Mencla je důležitá domácí podpora diváků „Devatenáct bodů je veliký úspěch pro náš klub, který chceme zopakovat i v druhé polovině soutěže,“ uvedl Mencl.
Sestava FCD: Horáček, Bakeš, Šafář E., Mencl J., Mencl R., Zdražil, Palounek, Kulhánek, Krejčík, Kněbort (Procházka, Pecka), trenér Mencl J. Branky FCD: Kulhánek 2, Kněbort 2, Zdražil, Krejčík.
Pro TvA: Karel Palounek, FC Dalmach, e-mail: fcdalmach@centrum.cz , www.fcdalmach.ic.cz

 

Tabulka II. ligy po 11. kole:

1. FC Klokani Vršovice

2. SK Indoss Plzeň

3. Andy Liberec

4. Arsenal Benešov

5. FC Dalmach Turnov

6. TS Bakov n J.

7. RSC Čechie Slaný

8. K-P Tábor

9. Protec Plzeň

10. Slavia TU Liberec

11. Olympik Mělník „B“

12. Celtic Kladno

 

n200812241112_sport_67_08_hokej* HOKEJ. Přípravka hrála na stadionu v Lomnici nad Popelkou v sobotu 13. prosince dva „mistráky“ soutěže hradeckého kraje. Tentokrát se hrálo pod taktovkou našich hráčů, kteří soupeři nedali žádnou šanci k vítězství. Škoda jen obdržených branek v poslední třetině druhého zápasu s Jaroměří.
BHK Turnov – HC Nový Bydžov 15:1, branky – Havel 6, Hnízdo 4, Kinčl 2, Nevosad 1, Hujer 1, Ploc 1
BHK Turnov – HC Jaroměř 10:5, branky – Havel 4, Hnízdo 4, Hujer 1, Nevosad

 

Poslední zápas o podzimního mistra přípravka odehrála v sobotu 20. prosince v Opočně. Zde turnovští mladí hráči dokázali, že jim po právu patří první místo v tabulce Královéhradeckého kraje přípravek „A“. Oba zápasy pro nás nezačaly dobře, ale naši kluci dokázali svoji bojovností nepříznivý výsledek pokaždé otočit ve vítězství. Zvláště dramatické bylo první utkání proti Trutnovu, kdy za stavu 2:1 bylo proti nám přísně nařízeno trestné střílení, kterým soupeř vyrovnal.
BHK Turnov – HC Krkonoše I (Trutnov) 3:2, branky – Havel 1, Hnízdo 1, Hujer 1                  

BHK Turnov – HC Baroni Opočno 8:3, branky – Hnízdo 4, Hujer 2, Havel 1, Nevosad 1

 

Brankáři – Matěj Kopecký, Michal Šašek

Obrana – Matěj Halamka, Marek Halamka, Tomáš Márk, Martin Hujer, Dan Ploc
Útok – Petr Havel, Marek Hnízdo, Matěj Kinčl, Lukáš Nevosad

Trenéři – Radek Kopecký a Standa Šašek

Pro TvA: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz , www.bhkturnov.wz.cz

 

* VOLEJBAL. Krajský přebor I., muži. Poslední kolo krajského přeboru v roce 2008 hostilo Mnichovo Hradiště favorizovaný Turnov:

n200812241112_sport_68_08_volejMnichovo Hradiště – Turnov 0:3, 0:3 (14,12,8) (15,19,20). Turnovští nic nepodcenili a během hodinky s přehledem zvítězili 0:3. V druhém odpoledním utkání se sice soupeř zlepšil na podání a snažil se zápas zdramatizovat, ale hosté z Turnova nic takového nepřipustili, a tak přezimují v tabulce s jedinou prohrou na druhém místě, jen díky tomu, že mají odložené dvojutkání na jarní část soutěže.

Sestava prvního zápasu: Folprecht, Strnad, Krňák, Maruška, Pecina, Jaroš a libero Zýka.

Sestava druhého zápasu: Novák, Strnad, Krňák, Maruška, Vaněk, Jaroš a libero Zýka.

Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz , www.turnovvolej.wz.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.