NESVADBA S HADAŠČOKEM MÍŘÍ MEZI ELITU

0

Zimní fotbalové přípravy se rozjely naplno, ale řeší se také věci kolem kulatého nesmyslu. Přepeře, které o předposledním lednovém víkendu prohrály na umělé trávě v pražských Satalicích s Vltavínem, mají dva nominanty do sestavy podzimní části české fotbalové ligy skupiny B! Turnov už pod novým trenérem Tomášem Noskem padl doma s divizním Dvorem Králové až v samotném závěru utkání.

* Loko Vltavín – FK Přepeře 3:1. Sestava: Čamrda – Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knezlík – Janošík, Pavlata, Novotný, Novák – Tobiáš, Synek, střídali Krasnický, Martan a Prokopec.
Hostům ještě den před zápasem zdravotně odpadli někteří hráči, takže na střídání zbyli pouze tři náhradníci. Čestný úspěch Přepeřským zařídil parádně kopnutým trestným kopem kapitán Nesvadba. „Soupeř z druhé skupiny ČFL, vedený bývalým duklistou Foldynou, je na tom ohledně postavení v mistrovském žebříčku obdobně jako my, takže první půle byla hodně vyrovnaná. Mohli jsme jít i do trháku, ale své šance jsme neproměnili, a naopak po vlastních chybách jsme inkasovali. Domácí potom byli mnohem důraznější a v druhém poločase už měli další vývoj pod svojí kontrolou,“ shrnul krátce vedoucí mužstva FKP Miroslav Kvapil.
Toho jako přepeřského místopředsedu spolu s výkonným výborem těší, že dva hráči mají úspěšně našlápnuto do ideální sestavy podzimní části ČFL, jejíž složení pod záštitou Pivovarů Lobkowicz hledá redakce Fotbalu u nás. Jak se uvádí v nominaci, Jaroslav Nesvadba nejenže patří k nejzkušenějším stoperům v soutěži, ale vedle spousty vyhraných obranných soubojů vstřelil na podzim také pět velmi důležitých branek. Druhým želízkem v ohni je exligový plejer Přepeř Vojtěch Hadaščok, který nyní bohužel léčí zlomený nos z přípravy s Viktorií Žižkov, ale spolu se Synkem táhnou FKP střelecky. Hlas oběma můžete posílat až do 31. ledna!

* FK Turnov – FK Dvůr Králové nad Labem 1:2. Sestava: Filla (Trytko) – Provazník, Bělina, Petržilka, Drahoš – Lendfeld, Svoboda, P. Havel, Ježek – L. Havel, Jíra, střídali Falkenberg, Parsi, Rozkovec.
Turnovští si proti diviznímu celku nevedli špatně. Bohužel chyba na půlce je už ve 4. minutě dostala do gólové ztráty, nicméně poté si vypracovali hned několik stoprocentních šancí, ale bez gólového efektu. Jediným úspěšným střelcem se tak stal až Petr Havel, který dvorského brankáře překonal přesnou střelou zpoza šestnáctky. „Kluci podali dobrý výkon, který trochu srazily dvě zbytečné chyby, na nichž se však dá pracovat. Pro mě to byl hlavně seznamovací zápas, od něhož se můžu dál odpíchnout. Příležitost dostali všichni, co chodí trénovat, včetně dorostenců, kteří střídali do druhé části této přípravy. Tím se pochopitelně poněkud změnil obraz hry, ale nebýt oné druhé, prakticky totožné chyby v 88. minutě, vůbec to nebylo herně špatné,“ zhodnotil svůj po letech první zápas v turnovských službách Tomáš Nosek (na snímku s jedním z mladých hráčů).