NENECHTE SI UJÍT MISTROVSKOU DOMÁCÍ PREMIÉRU ŽEN!

0

Po celoročním tréninkovém snažení pod trenérským vedením sportovního ředitele FK Pěnčín-Turnov Jiřího Šteffana a spol., vstoupí v sobotu 1. září do mistrovských bojů v B skupině III. ligy žen „naostro“ fotbalové divoženky Turnova. Ty v rámci kvalitní letní přípravy sehrály řadu přípravných zápasů, v nichž proti mnohem zkušenějším soupeřkám prokázaly zlepšující se výkonnost a fotbalový růst. V prvním duelu nejprve šokovaly Jablonec, když se během prvních deseti minut ujaly vedení 2:0 brankami Suchardové a Rácové. Hostující hráčky však s přibývajícími minutami využily svou větší herní vyzrálost a výsledek otočily na 2:5. Odveta se hrála v Mukařově, kam Turnovanky zajely během krátkého soustředění v Dolní Bukovině. Také tady kraloval Jablonec a jen díky pár chybám v zadních řadách turnovských divoženek vyhrály 4:0.

Druhým zápasem soustředění byl další duel s Mnichovým Hradištěm, které je „doma“ v areálu SK Jivina. Tam naše ženy opět podlehly oranžovým ďáblicím, když čestný úspěch při výsledku 4:1 zaznamenala po samostatné akci Andrea Votrubcová.

Zápas s prakticky prvoligovým celkem žen Slovanu Liberec byl bezgólový téměř půlhodiny (!), ale následný devítigólový brankostroj promluvil jednoznačně. Realizační tým pak mohl být spokojen s druhou částí hry, v níž jejich svěřenkyně inkasovali pouze jednou, takže výsledek 10:0 byl nakonec ještě poměrně lichotivý.

Vůbec největší radost trenérům přinesla generálka na podhorském hřišti třetiligového Benecka, kde ženský tým zažil své první vítězství. Na šťastnou vedoucí branku Ivy Pekařové v 52. minutě dokázaly domácí amazonky ještě odpovědět vyrovnávacím gólem, ale na reakci na Kristýnou Janečkovou úspěšně proměněný pokutový kop za faul na pronikající Rácovou už jim nezbyl čas.

Závěr roční tréninkové dřiny dívkám zpestřilo modulované přípravné utkání s FC Zatáčka, které bylo sehráno před mistrovským zápasem A týmu s Ústím n. O. Zájem o start turnovských děvčat je obrovský a program nabitý. Například v pátek před prvním oficiálním zápasem ve Všestudech (sobota 1. září) jejich trénink povede kandidát na senátora a exligový trenér Mladé Boleslavi Karel Stanner. Pak je na hřišti v Pěnčíně (!) čeká v sobotu 8. září domácí premiéra, když ve 13.30 hodin přivítají v sousedském derby již tradičního rivala – DFK Mnichovo Hradiště.

Fotbalistky se veřejnosti představí také v předzápase předvolebního utkání mezi jedenáctkami TOP 09 Turnovska a Prahy, které bude odehráno na městském fotbalovém stadionu v pátek 21. září.

Připravil Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.