KRÁTCE ZE SPORTU: ORIENTAČNÍ BĚH, FOTBAL A TENIS

0

* ČESKÝ RÁJ BUDE HOSTIT REPREZENTANTY Z OSMI ZEMÍ EVROPY! Na sklonku prázdnin se v lesích Českého ráje uskuteční mezinárodní utkání reprezentačních družstev dospělých v orientačním běhu – Euromeeting (EM). Na prestižní a tradiční akci se sjede 100 reprezentantů z velké části Evropy. Zvláště severské výpravy budou opravdu silné, ale i domácí výběr se bude chtít ve skalnatých terénech okolo Srbska a Branžeže ukázat. Více než kvalitní kulisu bude reprezentantům vytvářet již 19. ročník vícedenních závodů v orientačním běhu „Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji“, na které je již přihlášeno všech 800 povolených závodníků (limit CHKO ČR).

Přijďte zafandit českým reprezentantům, nebo se jen projet na kole a podívat se na mezinárodní závody. Divácky nejatraktivnější budou sobotní štafety, je třeba si ale pospíšit, start je již v 9.30 hodin. Závody se mohou uskutečnit především díky vstřícné spolupráci ze strany CHKO Český ráj, Lesů ČR, správy lesů Kinský Dal Borgo, řadou obcí a vlastníků pozemků. Všem zde patří velké poděkování.
Datum konání akce: 20. – 22. srpna 2010

Program:             

* pátek 20. srpna – krátká trať EM i PP start v 15.00 hodin

* sobota 21. srpna – štafety EM start v 9.30, zkrácená PP start ve 14.00 hodin

* neděle 22. srpna – klasika EM i PP, start v 9.30 hodin

Místo: louka mezi obcemi Srbsko a Branžež (ze Srbska bude značeno), přihlášené země (prozatím): Švédsko, Finsko, Norsko, Maďarsko, Itálie, Rakousko, Anglie a ČR. Většina účastníků bude ubytována v hotelích po Turnově.

Jindřich Kořínek, Jindrich.Korinek@email.cz

Web závodu: http://www.tur.cz/pekneprazdniny/2010/

 

* FOTBALISTÉ VSTOUPILI DO ČTVRTÉHO DIVIZNÍHO ROČNÍKU REMÍZOU. V neděli 8. srpna fotbalisté FK Pěnčín-Turnov vstoupili do své čtvrté divizní sezony. Na svém hřišti hostili celek Hradce Králové B. FK Pěnčín-Turnov – Hradec Králové B 2:2 (1:1). Před slušnou diváckou návštěvou, kdy do hlediště dorazilo 300 fanoušků, se hrál pohledný fotbal. V prvním poločase byli lepší hosté, ve druhém se jim omlazený domácí tým vyrovnal. Podle vedoucího domácího mužstva Petra Horáčka měli hráči FK Pěnčín-Turnov velkou šanci na vítězství, když v závěru nejdříve Vavřich a potom Selinger „šli“ sami na brankáře, ale svoji šanci neproměnili…

Branky: 27. Moravec, 61. Zdražil – 14. Hubička, 57. Chromek. FK Pěnčín-Turnov: Metelka – Selinger, Vítek, Mička, Škréta – Moravec (80. Kulhánek), Maňas, Daniel Hurt (70. Koubek), Rumler (60. Vavřich) – Zdražil, Bárta.

Další domácí utkání turnovští fotbalisté sehrají v neděli 22. srpna. Od 17.00 hodin na svém hřišti hostí celek Náchod-Deštné.

 

* TENISOVÝ KLUB POŘÁDÁ KURZ TENISU PRO DOSPĚLÉ. Kurz proběhne formou pětidenního soustředění na dvorcích TK Turnov v Koškově ulici od pondělí 23. do pátku 28. srpna vždy od 16.30 do 18.00 hodin. Pod vedením profesionálního trenéra Tomáše Hůzy si začátečníci osvojí základy tenisu a pokročilí zdokonalí techniku. Zájemci se mohou hlásit na tel. 732 545 159 nebo osobně u správce TK.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.