HATTRICK: BÁRTA, JEŽEK, J. ŠILHÁN, ČERVINKA A D. KROUZA (VIDEO)

0

FOTBAL / FK Přepeře přehrál rezervní tým Mladé Boleslavi. FKS díky stoperu Markovi vyloupil Bor. Rovensko se dál trápí na posledním místě KP a Turnov doma povinně porazil železnobrodské skláře. V A třídě Jenišovice přetnuly vítěznou šňůru bělského Jívanu a Pěnčín doma přestřílel Hejnice. V B třídě Přepeře B honí Hamry B. Na Jablonecku konečně zabrala Skala. Semilskému přeboru dál vévodí Mírová. V soutěži Tatobity dostaly nečekaný „vylágoš“ v Kruhu. V Přepeřích vyhrál o víkendu také třetí tým FKP.

ČFL

* FK Přepeře – FK Mladá Boleslav B 3:1 (1:0). Branky 21. Volf, 56. vlastní, 89. Synek, rozhodčí Grimm, ŽK 0:0, diváků 220. Sestava: Truksa – Krasnický, Kvesic, Nesvadba, Tvaroha – Pavlata, Marek Sedláček, Jarosz (80. P. Novotný), Hlůže (60. Synek) – Díl (77. Ježek), Volf (80. Horáček).
V minulém kole vyprášila Boleslav B Klokany vysoko 8:3, a jak potvrdil vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil, sobotní hosté byli tím nejlepším mančaftem, co se v Přepeřích zatím představil. Dlužno dodat, že sestava soupeře zdobená rychlým přechodem do útoku byla prošpikována exotickými jmény, a není tudíž divu, že ta byla podepsána pod klíčovými okamžiky zápasu. Ve 21. minutě vyhledal Hlůže svou přihrávkou na velkém vápně Volfa, ten se otočil a levačkou poslal míč přesně k tyči – 1:0! Pak se bylo nač dívat, ale skóre se měnilo až v 56. minutě. Krasnický vypíchl míč na Jarosze, ten poslal po zemi střílený centr před Mikulce, a tam jej boleslavský Rudzan ve skluzu poslal za záda vlastního brankáře. Automobilisté to nezabalili ani za tohoto stavu, zrychlili hru a začali zlobit ještě víc. Naštěstí pro domácí je vedle Pavlaty i nový gólman Truksa opravdovou posilou, a tak se dlouho dařilo náskok držet. A když už byl novic mezi tyčemi překonán, na brankové čáře vypomohli obránci. Nicméně v 79. minutě Mladoboleslavští „propíchli“ merunu do výsostného území Přepeř a Alhassan snížil. „Naši pak v závěru osvědčili své nabité herní zkušenosti. Po zdravotních patáliích střídající Synek převzal míč za beky a minutu před koncem přehodil Mikulce na konečných 3:1,“ uzavřel za spokojený realizační tým domácích Kvapil.

Ostatní výsledky: Hradec Králové – Chlumec 2:1np, Brozany – Ústí 0:1, Zbuzany – Bohemians B 3:4np, Pardubice B – Velvary 3:1, Zápy – Liberec B 2:0, Živanice – Teplice B 1:2np, Dukla B – Jablonec B 0:1.

16. Brozany 10 1 0 9 8:26 3

* Sokol Rovensko pod Troskami – Jiskra Mšeno 1:3 (1:0). Branka 7. Koubek, rozhodčí Paulus, ŽK 4:1, ČK 0:1, diváků 110. Sestava: Bakeš – Perger, Kočí, Šteffan, Mikule – Krejčík, Bangha (73. Borovička), M. Pařízek, Soukeník – L. Malý (73. Švehla), Koubek (63. A. Pařízek).
Ani v dalším utkání přeboru domácí velice početnou návštěvu příliš nepotěšili a dál trčí na posledním místě. Vedle častých karetních trestů je stále trápí početná marodka. „Dlouhodobě chybí hlavně pilíř obrany kapitán Vítek, místo zraněného Prokopce musel do brány opět obránce Bakeš a pro zranění musel po hodině hry z hrací plochy Koubek. Prostě nemůžeme se z těch problémů dostat,“ je smutný vedoucí mužstva Karel Fiala. Ze základu se vytratil Valentín, chyběl tentokrát i hrající trenér J. Mencl či častý absentér Štěpnička. Zmar Rovenských dokumentuje mj. také fakt, že Mšeno hrálo už od 3. minuty bez za zmaření gólové šance domácího týmu vyloučeného Džmury. A přitom mšenského France načal záhy po úvodním hvizdu Koubek. Jenomže mužstvo kolem Adama Pelty a exligisty Čížka je natolik vyzrálé, že i v deseti zápas v druhém poločase otočilo ve svůj prospěch. V 54. minutě nejprve Pour vyrovnal, pár minut nato se trefil Just a v 64. minutě uzavřel gólový účet duelu Brož.

* FK Nový Bor – FK Sedmihorky 0:1 (0:1). Branka 10. Marek, rozhodčí Linhart, ŽK 4:1, diváků 90. Sestava: Martin Špína – Novotný, Marek, Čermák, Holý (46. Najman) – Urbánek, O. Kodr, Veselovský, Kroupa (83. Hranec) – Marcel, Pařík.
Mužem zápasu byl jednoznačně karlovický stoper Michal Marek. I když Blumentritta v novoborské kleci zaměstnával zejména Marcel Špína či musel vytáhnout zázračný zákrok při střele Urbánka z úhlu, jako první, a také za celých 90 minut jako jediný jej pokořil právě Marek. Ten v 10. minutě využil své výškové převahy a hlavou poslal míč záhadným způsobem do správného místa za brankovou čáru – 0:1! A protože léčba Bekakisem zabírá a Martin Špína byl opět více než spolehlivý, po dobrém výkonu celého kolektivu se pomalu rodila sice poněkud překvapivá, ale zasloužená výhra Sedmihorek. „Kluci to odmakali a chirurg Míša (red. pozn.: rozuměj Marek) zařídil. V samotném závěru byl totiž Bor hodně blízko k záchraně alespoň bodu, ovšem náš střelec balon snášející se do naší branky zpod šibenice akrobatickým způsobem vykopnul do bezpečí,“ smeknul člen výboru FKS Jan Staněk.

* FK Turnov – FK Železný Brod 3:1 (2:0). Branky 26. a 78. Bernát, 7. Nulíček, rozhodčí Kadlec, ŽK 0:1, diváků 220. Sestava: Králíček – Tvrdý, Bělina, Drahovzal, Tomašov – Sysel (90. Rozkovec), Beníšek, P. Havel, Bernát (89. Veber) – Landfeld (47. Syrovátka), Nulíček (87. Mach).
Exdivizní Turnov jde výsledkově nahoru, ale pojizerské derby si sám zkomplikoval. Po vyhraném prvním dějství měl do toho druhého sic po brzkých brankách Nulíčka a Bernáta nahráno, ale poté i dost nahnáno. Pohodlný dvougólový náskok mohl v 54. minutě zmnožit P. Havel, ale pokutový kop za sražení pronikajícího Nulíčka poslal do míst, kde už ležel připravený železnobrodský gólman Kopal! Po chvíli zákonitě přišel trest. Bek Tvrdý byl u bezvýznamného souboje u postranní čáry zbytečně tvrdý a Brod následný trestný kop zakončil v 58. minutě po hlavičce Havrdy kontaktním gólem, který jej nakopnul k ještě větší snaze o vyrovnání. Toho dokonce dosáhnul, ovšem praporek pomezního asistenta byl neúprosný – postavení mimo hru. V 78. minutě to potom vzal na sebe zkušený Bernát, individuálně se ve velkém čtverci uvolnil a napálil míč podruhé, resp. potřetí do Kopalovy sítě a pojistil povinné domácí vítězství nad předposledním celkem tabulky.

…čestný úspěch hostů

Ostatní výsledky: Skalice – Chrastava 3:1, Stráž p. R. – Doksy 1:2, Višňová – Hrádek 2:2, Frýdlant – Desná 4:1.

I. A TŘÍDA

* SK Jívan Bělá – TJ Sokol Jenišovice 1:2 (0:0). Branky 67. Fedorko, 87. Vavřich, rozhodčí Šmíd, ŽK 1:5, diváků 120. Sestava: Cejnar – Resl, Marek (82. Bubák), Vích, Holeček – D. Hurt, V. Hurt, Matěj Randák, Žák (89. Nedelchev) – Fedorko (85. Poláček), Vavřich.
I když jej Jenišovice z prvního fleku nesestřelily, zatím neporažený nováček ztratil svou neporazitelnost, takže hořkost porážky nepoznala už jenom Lomnice. „Klobouk dolů před tolika nahranými body. Na zdejším malém plácku se však fotbal příliš hrát nedá, ovšem nám to tu prostě sedlo,“ byl potěšen jenišovický kouč Petr Randák. Důvod k radosti měl po bezbrankové první půli v 67. minutě, v níž dlouhé autové vhazování Holečka prodloužil za bělského čapáka Jakubička hlavou Fedorko. Domácí pak o deset minut později po faulu přemotivovaného Marka měli výhodu penalty, a tou Motejlek nepohrdl. Euforii diváků pak rozehnal Vavřich, který se něco málo minut před závěrečným hvizdem opřel pár metrů před šestnáctkou do balonu a rozhodčím dalo bez systému VAR hodně práce jeho od břevna odraženou dělovku uznat jako vítězný gól.

* TJ Sokol Pěnčín – TJ Hejnice 5:1 (3:0). Branky 21., 32. a 58. Bárta, 2. M. Žďárský, 52. D. Škréta (pk), ŽK 0:0, diváků 80. Sestava: Lamač – Lhoták (67. Jindřich Škréta), Mendlík, Schmeiler, Mikula – Primásek, Jan Škréta, M. Žďárský (63. J. Žďárský), D. Škréta, – Matějíček (63. Gábr), Bárta (72. M. Kratochvíl).
Stejně jako Jenišovičtí, také pěnčínští sokolové využili pauzu odloženého derby k nabrání sil. Zvýšila se jim i chuť po fotbale a odnesly to Hejnice. Jak by se mohlo podle výsledku zdát, i přes vysokou prohru nebyli hosté odevzdaným soupeřem. Do vedení mohli jít po nedorozumění v domácí obraně hned po výkopu, ale Lamač jejich obršanci vychytal, takže udeřilo na druhé straně. Bárta dal získaný míč tzv. pod sebe a po jeho odrazu ho Mikuláš Žďárský poslal mezi Martinovy tyče. Rychlá branka nabuzeného nováčka vyústila ve zdvojnásobení těsného vedení, když chytré rychlé rozehrání zužitkoval Bárta. Dvorní střelec Pěnčína pak zařídil jasné dílčí vítězství, když zhruba ze 40 metrů levačkou přesně obstřelil hejnického brankáře. Dlužno dodat, že jeho domácí protějšek Lamač se také nenudil, protože musel likvidovat hned dvě zapeklité situace. „Ač klíčovým hráčem byl jako vždy Barteska, vyzdvihnout musím i výkon Lamače. Samotná výhra však byla v režii celého týmu, který podal kolektivní výkon s jasnou vůlí získat tři body,“ pochválil své svěřence Radek Kotrman. Další, v 58. minutě zkompletovaný hattrick Bárty, jehož „čistotu“ mu proměněnou desítkou porušil Dan Škréta, nepotřebuje dalšího komentáře, stejně jako čestný úspěch Bouzka v 84. minutě.

Ostatní výsledky: Ruprechtice – H. Branná 5:0, FC Pěnčín – Mimoň 3:0, Košťálov – Lomnice 0:1, Kr. Studánka – Rynoltice 1:2, B. Kostel – Doubí 5:1.

I. B TŘÍDA

* FK Přepeře B – Spartak Rychnov u Jablonce 7:1 (6:0). Branky 16., 34. a 45. Ježek, 29. a 42. Synek, 37. Horáček, 75. Tokan, rozhodčí Hrbáček, ŽK 1:2, diváků 35. Sestava: Vrabec – Novotný, Venc, Rakouš, Elbel – Tokan, Horák, Horáček (46. Trč), Císař – Ježek (46. Kvapil), Synek (46. Cimbál).
Zasvěcení už ze sestavy domácí rezervy vyčtou, že Rychnov neměl v RTW Aréně po třetiligovém dopoledním vítězném „antré“ příliš nadějí na úspěch. Znát byli především ostrostřelci Ježek s rekonvalescentem Synkem. Všechny míče dopředu končily u jejich kopaček, a poté i v síti Ducháčka. „Rychnovský gólman mohl jít do sprch už v 7. minutě, ale za sestřelení přepeřského forwarda mimo své vápno viděl v ruce arbitra Hrbáčka pouze okr,“ podivoval se tentokrát v roli diváka vedoucí přepeřského áčka Míra Kvapil, ale jinak toho k řešení moc nebylo. Ježek na hattrick potřeboval necelou půlhodinu, Synek na dva góly desetiminutovku. Mezi ně se střelecky vetřel ještě Horáček. Remíza 1:1 v druhé části hry, pod níž se podepsali ve 48. minutě rychnovský Petr a čtvrthodinu před koncem přepeřský Tokan, a také k hostům shovívavý rozhodčí, je už asi příliš nepotěšila.

Ostatní výsledky: Bozkov – Lučany 4:1, Plavy – Harrachov 2:0, Jablonec – Semily 0:5, Studenec – V. Hamry B 2:4, Hodkovice – Držkov 3:3, Albrechtice – Smržovka 2:5.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Mšeno B – Jenišovice B 8:1 (2:0) Fiala, Malá Skála – Držkov B 6:2 (5:1) J. Šilhán 3, Novák, Kotrba a Volek, Zásada – Radčice 6:1, Hodkovice B – Tanvald 5:4, Kokonín – Ž. Brod B 0:3, KOVO – volno.

11. Jenišovice B 6 0 2 4 7:26 2

* Semilsko-OP: H. Branná B – Mírová 3:5 (0:3) Jíra a Červinka 2, vlastní Jiřišta, N. Ves – Libštát 1:5, Stružinec – Poniklá (28. 3. 20!), Martinice – Vysoké 3:1, Jilemnice – Roztoky 1:1, Benecko – Mříčná 4:5.

12. Vysoké 9 0 1 8 10:36 1

* Semilsko-OS: Kruh – Tatobity 7:1 (3:1) Cimbál, Future – Rovensko B 2:2 (0:0) Novotný 2, Přepeře C – Semily B 4:1 (2:0) D. Krouza 3, Císař, Víchová – Zál. Lhota 5:1, Horka – Studenec B 6:1, FKK/L C – Bozkov B 4:2.

1. Víchová 10 7 1 2 29:9 22
2. Tatobity 10 7 0 3 26:23 21
3. Přepeře C 10 6 1 3 36:29 19
4. Rovensko B 10 5 3 2 30:22 18
5. Horka 10 6 0 4 29:23 18
6. Kruh 9 5 0 4 32:22 15
7. Bozkov B 10 4 1 5 24:28 13
8. Zál. Lhota 10 4 0 5 25:31 12