FUTSALISTÉ VE DRUHÉ LIZE DOMA VYHRÁLI, JUDISTÉ ZVOU NA KATANU ANEB VÍKENDOVÝ SPORT

0

(Aktualizace původního textu z 30.9.: doplněna zpráva o utkání druhé ligy žen v házené)Poslední zářijový víkend ve sportu na Turnovsku patřil hlavně fotbalu, florbalu a futsalu, ale nejen jim. V následujících řádcích nabízíme malou rekapitulaci, ale i oznámení o náboru házenkářek a shrnutí soutěže dorosteneckých družstev tenistů…

* Florbal: O posledním zářijovém víkendu se hrálo několik zápasů. Výsledky:
Muži TJ Turnov B – Liberecká liga mužů (4. liga):

FBC Čmeláci – Cvikováček – TJ Turnov B 1:12

TJ Turnov B – 1. FBK Campus Jablonec nad Nisou 3:3

Juniorky:

FBC Liberec – TJ Turnov 10:1

TJ Turnov – SK Bivojky Litvínov  2:4

Dorostenci:

TJ Turnov – TJ Lovochemie Lovosice LFP 3:1 ( 2:0, 1:1, 0:0)

FbC Victoria Ústí nad Labem – TJ Turnov 11:2 (1:0, 7:1, 3:1)

 

Litvínovské florbalové repete

V sobotu 27. září náš tým juniorek čekalo repete ve městě chemiků v Litvínově. Stejně jako před týdnem, tak i tento turnaj nás čekali soupeři z Liberce a domácí Bivojky.

FBC Liberec – TJ Turnov 10:1 (3:1; 4:0; 3:0): Shrnutí: Oproti minulému utkání jsme se určitě zlepšily. Rozhodně jsme byly důstojným soupeřem. Zápas byl podle našeho mínění dost vyhrocený, zejména kvůli tvrdé hře ze strany Liberce. Každopádně si vítězky neodvezly získané 3 body zadarmo. A to bylo naším cílem.

TJ Turnov – SK Bivojky Litvínov 2:4 (1:2; 0:0; 1:2). Tento zápas byl velmi vyrovnaný. Jsme si vědomi chyb, kterých jsme se dopustili, a které hodláme v příštích zápasech napravit. Tak snad se nám už do třetice povede Litvínov porazit.

Hodnocení trenéra Tomáše Mádra: „Všem hráčkám chci poděkovat za předvedené výkony. Za bojovnost a nasazení, se kterým odehrály oba zápasy. Liberci jsme určitě znepříjemnili cestu za body a nedali jim nic zadarmo. Dokonce jsme i byli do vyrovnávajícího gólu lepším týmem. V obou zápasech nás mohou mrzet jen neproměněné šance. Jediné co bylo z naší strany hodně nevydařené, bylo napadání soupeřovi rozehrávky. Toto musíme do příštích zápasů zlepšit. Zápasu s Litvínovem by slušela remíza. Bohužel ze zisku bodů se radoval šťastnější tým.“

Poděkování patří všem ochotným rodičům, kteří i na poslední chvíli změnili své plány a rozhodli se sobotní den strávit na tribuně, kde nás velmi podpořili. Děkujeme…

Autorky příspěvku: Markéta Válková a Bětka Šulcová (redakčně kráceno)

Více o turnovském florbale najdete zde: www.florbalturnov.wz.cz

 

* Fotbal: V sobotu 27. září hostil FK Sedmihorky v krajském přeboru Český Dub. Domácí prohráli 2:4 (1:2). Branky domácích: 19. a 89. Banda. Diváků 150. FK Pěnčín-Turnov B prohrál na hřišti Hrádku nad Nisou 0:3! Sedmihorky jsou na 9. místě, FK Pěnčín-Turnov B je poslední.
V neděli 28. září se hrálo v pořadí 8. kolo divize „C“ FK Pěnčín-Turnov hostil na svém hřišti v Turnově mužstvo RMSK Cidlina Nový Bydžov. Utkání skončilo remízou 1:1 (0:0). Branky: 90. 6 Zdražil – 49. Tomeš. Diváků: 500.

FKP Turnov: Cimbál – Selinger (55. Horák), Jíra, Vokáček, Škréta – Hnízdo (52. Koubek), Patočka, Mencl, Jedounek (77. Bárta) – Zdražil, Mrklas. FK Pěnčín-Turnov je v tabulce třetí.
Více na www.fkpencinturnov.estranky.cz

 

* Futsal: FC Dalmach – Andy Liberec 7:4 (3:3). První druholigové vystoupení turnovských futsalistů bylo víc než úspěšné. Sedmdesátka návštěvníků v hale TJ ve Skálově ulici mohla být spokojena. Přitom tým z Liberce patří k jednomu z favoritů soutěže. Dalmach nastoupil posílen oproti prvnímu zápasu hranému venku o hráče turnovského fotbalového klubu Zdražila, Škrétu a Bakeše z FK Sedmihorky. Začátek zápasu vyšel lépe hostům: z první vážnější akce to bylo už ve 30. vteřině 0:1. Turnovští vyrovnali ve 4. minutě. Poločas skončil 3:3. Druhou půli začínají aktivněji domácí hráči, což bylo vyjádřeno i gólově. Do poslední pětiminutovky se trenér Andy rozhodl k power-play. Po několika pokusech ohrozit jistého domácího brankáře Bursu trefil Zdražil břevno a 5. vteřin před závěrečným hvizdem dal Bakeš již sedmý gól futsalistů FC Dalmach. První ligové body zůstaly zaslouženě v Turnově!
Sestava FCD: Bursa, J. Mencl, Pecka, Škréta, Krejčík, Bakeš, Koubus, Zdražil, R. Mencl .
branky FCD: Zdražil 3, Bakeš, Pecka, Škréta, Krejčík.

Více na www.fcdalmach.ic.cz.

* Házená: Druhá liga žen – Sokol Vršovice – TJ Turnov 26:21 (10:11). V neděli 28. září nastoupily turnovské házenkářky ve sportovní hale v Praze Na zeleném pruhu proti hráčkám z Vršovic, kde odehrály naprosto vyrovnané utkání dvou rozdílných poločasů. Na vedení turnovského celku po prvním poločase se nejvíce podílela důrazná obrana s několika výbornými zákroky brankářky Bohuslavy Kučerové. Vedení mohlo být ještě vyšší, nebýt několika smolných nastřelených tyčí. K obratu ve 2. poločase přispělo především neproměnění tří trestných 7m hodů, nevyužití vyložených střeleckých příležitostí a také skutečnost, že turnovské hráčky hrály kvůli vyloučením několikrát v oslabení (vyloučení ve 2. poločase bylo 1 : 5). Za bojovnost zaslouží pochvalu všechny hráčky, střelecky se dařilo Adéle Vališové.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Lenka Šimková – Adéla Vališová (5), Šárka Gahlerová (3), Jana Nalezencová (3/1), Ivana Tichá (3), Romana Kohoutová (2/1), Adéla Koubková (2), Marie Poláková (1), Nikola Poláková (1), Vladimíra Ševrová (1).

V neděli – 5. října – se v turnovské sportovní hale od 14.00 hod. střetnou domácí házenkářky s hráčkami vedoucího celku soutěže, s hráčkami z Českých Budějovic. V tabulce jsou z 11 družstev turnovské házenkářky sedmé. Tabulku vede příští soupeř z Českých Budějovic.
Oznámení: Oddíl házené TJ Turnov přibírá do házenkářského družstva mladších žákyň a mladších žáků holky a kluky narozené v roce 1996, 1997 a 1998. Děti, které mají zájem o míčovou hru (házenou), se schází do konce října každé úterý a čtvrtek na hřišti „mezi mosty“ (u posilovny Fitclub Eden) od 16.00 do 17.00 hodin za každého počasí!

* Judo. V sobotu 27. září se uskutečnil v německém Sprembergu 3. Internationaler Mammut CUP – turnaj JUDO kategorie „“mláďat“, žáků a žákyň narozených v roce 2001 až 1998. Turnaje se zúčastnilo 140 mladých judistů z 15 klubů z Německa a 4 českých klubů, včetně 4 žáků z TSC Turnov. Naši žáci pod vedením trenéra Jiřího Vydry získali dvě bronzové medaile a dvě umístění na 4. místě. Mladí judisté našeho oddílu si vedli velmi dobře, i když pro některé to byly první závody a ještě v Německu!

Výsledky jednotlivců, kategorie *1998-99: 

– váha 26 kg – 3. Místo Jan Bartoš, 4. místo Jakub Sucharda

– 31 kg – 4. Místo Tomáš Sláma

– 32 kg – 3. místo Štěpán Hyka

Turnaje pro tyto kategorie 8-9letých se v ČR nekonají, ale pro soutěživost dětí jsou velmi potřebné. Partnerský oddíl ASAHI Spremberg se zúčastní i Samurajské KATANY v Turnově.

Zveme tímto turnovskou sportovní veřejnost na turnaj mladých judistů a judistek, který se koná v sobotu 11. října od 10.00 hodin ve sportovní hale TSC Turnov v Alešově ulici (vedle ISŠ). Jedná se o III. kolo Samurajské KATANY, kterého se zúčastňují mladí judisté ze 4 krajů a jednoho oddílu z Německa. Průměrně závodí 150 chlapců a děvčat ve věku 9 až 14let, ve věkových kategoriích 9 – 10let, 11 – 12let a 13 – 14 let v jednotlivých vahách. Turnaj probíhá na třech tatami a zvláštností je, že zde startují chlapci a děvčata pohromadě. Již v tomto věku je možné vidět řadu pěkných chvatů a zajímavých zápasů. Vstup je volný. Uvítali bychom ve větší míře podporu turnovských firem ať již formou reklamní nebo sponzorské smlouvy, abychom mohli se zúčastnit více takových turnajů a zajistili pro děti kvalitní sportovní náplň volného času i růstu výkonnosti .

Autor příspěvku: Jiří Vydra, předseda oddílu JUDO TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

 

* Tenis: Skončené soutěže družstev tenistů přinesly pro klub historický úspěch. Družstvo dorostu se stalo vítězem Královéhradeckého přeboru, když ani v jednom ze sedmi zápasů své skupiny nenašlo přemožitele a zároveň tak postoupilo pro příští sezonu do východočeské divize mezi osm nejlepších družstev Pardubického a Královéhradeckého kraje! Za Turnovem skončilo družstvo z Hradce Králové, třetí byli mladí tenisté z Nového Města nad Metují. Soutěže se zúčastnilo celkem osm družstev.

Autor příspěvku: Martin Junek – Tenisový klub Turnov, junek@tiscali.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.