FOTBAL ZACHRÁNĚN, MLADÍ ATLETI VÝBORNĚ ROZJELI SEZONU…

0

Turnovští fotbalisté na poslední chvíli pro město zachránili divizní soutěž. Na podzim budou nastupovat v náročné soutěži již čtvrtý rok. Podaří se přilákat další sponzory? O tom, ale i o uplynulé sezoně a plánech na tu další čtěte v rozhovoru s prezidentem turnovského klubu Jaroslavem Knížkem. Daří se i turnovským mladým atletům, především junioři chtějí navázat na své dřívější úspěchy. Turnovské mladé házenkářky se zúčastnily turnaje v Liberci, kde se jim příliš nedařilo, zato tanečníci z Ilmy opět výrazně bodovali…

ATLETIKA
n201006261037_sport_65_09_atletika
* V krajských přeborech jednotlivců staršího a mladšího žactva v neděli 20. června
se turnovští žáci a žákyně blýskli. Třicetičlenná výprava AC SYNER Turnov vybojovala na atletickém stadionu v České Lípě 17 cenných kovů. Hned pět medailí získal mladší žák Josef Egrt, velký talent turnovské atletiky. Tři zlaté si odnesl z individuálních disciplín – skoku do výšky, vrhu koulí a skoku do dálky a ještě přidal bronz jako člen štafety na 4 x 100 m. Skvělé výkony podal v kategorii starších žáků Dominik Brož, kterému naměřili velmi pěkné časy „nad překážkami“, a díky tomu se mohl radovat ze dvou zlatých medailí a jedné stříbrné ve štafetě. Turnovští závodníci svými výkony převyšovali výpravy z ostatních oddílů Libereckého kraje.

* V neděli 20. června se konalo 2. kolo krajského přeboru družstev juniorů, kde i přes značné oslabení zvítězili junioři AC SYNER Turnov a již v tomto kole si vybojovali postup do republikového semifinále, které je branou do kýženého finále družstev. Závody probíhaly na stadionu v Houšťce ve Staré Boleslavi za ideálního počasí. Turnovské závodníky ještě čeká třetí kolo krajského přeboru a pak republikové semifinále, které proběhne 25. září v Kladně.

Jana Svobodová, tisková mluvčí AC SYNER Turnov, email: ac.turnov@seznam.cz

(redakčně kráceno)

 

FOTBAL

* Divize C: KF Pěnčín-Turnov – Nový Bydžov 2:0 (0:0). V sobotu 19. června v podvečer se hrálo poslední letošní kolo fotbalové divize. Jestliže chtěli domácí i v příští sezoně hrát divizi, museli vyhrát a ještě navíc v souběžném zápase Živanic s Letohradem nesměli Živaničtí zvítězit. Nervy proto pracovaly, nicméně si hráči Turnova v průběhu utkání vypracovali několik vyloženě gólových momentů, nastřelili dokonce dvě břevna. Již v prvním poločase se podařilo skórovat domácímu Bártovi, šance byly i ve druhém poločase. V 80. minutě Hnízdo zvýšil na 2:0, domácím zatrnulo o minutu na to, když turnovský Patočka hlavičkoval v obranné fázi na vlastní branku, ale naštěstí trefil jen břevno. Skóre se tedy již neměnilo. Utkání v Živanicích muselo být hodně dramatické, Letohrad náskok domácích snižoval ze dvou penaltových kopů (!), utkání skončilo nerozhodně 3:3, což znamená, že Živanice sestupují a FK Pěnčín-Turnov v divizi zůstává! Bylo to ale drama do poslední minuty! Branky: 21. Bárta, 80. Hnízdo. Diváků 120. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Patočka, Jíra, Selinger, Vítek – Škréta, Zdražil, Hnízdo, D. Hurt (72. Moravec) – Bárta (68. Mrklas), Koubek (84. Vacek)

V konečné tabulce mužstvu z Českého ráje patří 13. místo. Z divize sestupují Živanice, Převýšov a Dobrovice.

(Zdroj: www.fkpencinturnov.estranky.cz )

 

TRENÉRA EMILA ŠAFÁŘE BUDEME PŘEMLOUVAT, ABY U MUŽSTVA ZŮSTAL, ŘÍKÁ PREZIDENT FOTBALOVÉHO KLUBU

Divize v Turnově je zachráněna. Co to pro fotbal v Turnově a pro vás osobně znamená?, zeptali jsme se prezidenta FK Pěnčín-Turnov Jaroslava Knížka.

Je to velice prosté, velkou radost a snad i další energii pro všechny, kteří Turnovu fandí. Současně nás čeká další náročný rok, protože rozdíl mezi divizí a krajským přeborem je značný, což poznáte, až když oběma soutěžemi projdete.  

* Kde hledat příčiny boje o záchranu, když v loňské sezoně mužstvo hrálo v první polovině tabulky?

Dle mého názoru velkou roli sehrála zejména změna trenéra a současně dlouhodobá zranění některých hráčů. S opětovným příchodem trenéra Emila Šafáře jsme zase začali bodovat a doufáme, že se nám ho podaří přesvědčit, aby u týmu zůstal i nadále.
* Je to v tuto chvíli možná ještě předčasné, ale změní se něco podstatného pro příští sezonu? Dojde na výměnu hráčů, nebo budete třeba více využívat své odchovance z dorostu?

Právě začlenění vlastních hráčů považujeme za hlavní cestu, kterou chceme jít. Za zmínku stojí například i to, že v posledním zápase v sestavě nastoupilo šest turnovských odchovanců. S tím se v divizi často nesetkáte. Rozhodně dojde i k odchodům a současně již v tuto chvíli sportovní ředitel Jiří Šteffan řeší i první jména hráčů, kteří se na podzim v Turnově objeví. Současně musím říci, že většina hráčů chce v Turnově pokračovat a jsem velmi rád, že atmosféra a parta je výborná.
* Má kopaná v Turnově šanci dlouhodobě hrát minimálně klidný střed divizní tabulky?

Vzhledem k tomu, že divizi hrajeme třetí rok v řadě, byť tento ročník byl jako první dramatický do samého závěru, mělo by to být reálné. Faktorů, které to ovlivňují, je ale celá řada. Zcela zásadní jsou finance. V Turnově jsem začal ve fotbale pracovat již v roce 1999 a mohu říci, že právě v tomto směru jsem nemile překvapen z malé podpory turnovských firem. Poděkovat bych proto chtěl touto cestou především těm, kteří nás sponzorují dlouhodobě. Jsou to: ČSOB pojišťovna Pardubice, Effectconsulting Jablonec, Ovoce a zelenina Vladimír Batlička, ČSAD Semily, Ontex Turnov, stavební firma Jana Krejzy a samozřejmě město Turnov a obec Pěnčín. Poslední dva roky je významným partnerem i pojišťovna SLAVIA.
* Co je nového v přípravě výstavby nové budovy a umělé trávy v areálu?

Podmínky a prostory, ve kterých sídlíme, jsou v porovnání s ostatními divizními oddíly nevyhovující. Doufáme, že

v dalším volebním období se podaří zrealizovat výstavbu nové budovy a hřiště s umělou trávou, což je jedna z priorit, která by nám pomohla i po finanční stránce. Vzhledem k tomu, že se jedná o majetek města, věříme, že se to podaří a sport číslo jedna, kterým fotbal v naší zemi je, bude mít v Turnově srovnatelné podmínky jako ostatní sporty.

201006261037_sport_67_09_fotbal

HÁZENÁ

Ve dnech 18. až 20. června se házenkářky turnovské přípravky zúčastnily X. ročníku turnaje „Mega mini Liberec 2010“. Toho se zúčastnilo 28 družstev, které byly rozděleny do čtyř základních skupin. Vzhledem k tomu, že v této věkové kategorii proti sobě mohou nastoupit družstva dívčí, chlapecká a smíšená, utkaly se turnovské házenkářky s pěti chlapeckými celky (šestý celek byl smíšený). V základní skupině neměly turnovské házenkářky z těchto důvodů šanci na úspěch, neboť proti nim hráli chlapci věkově starší, fyzicky vyspělejší a s více házenkářskými zkušenostmi.  Bohužel se jim nedařilo ani v dalších zápasech, kde už hrály také dívky. Nicméně byla účast na turnaji pro všechny především dobrou zkušeností.

Soňa Hušková, Vladimíra Ševrová, sevrova@iex.cz

(redakčně kráceno)

 

TANEČNÍ A POHYBOVÁ ŠKOLA ILMA

n201006261038_sport_68_09_ilmaV sobotu 12. června se v libereckém Centru Babylon uskutečnilo mistrovství České republiky v disciplínách latino show, pompon dance a párové tance. Přihlášeno bylo 25 tanečních kolektivů a na parketu svůj um předvedlo bezmála 800 tanečníků všech věkových kategorií. Ve srovnání s loňským rokem zaznamenala tato soutěž velký nárůst zájmu, což jako organizátor soutěže přičítáme především nové disciplíně pompon dance, ale i kategorii MINI (děti do 8 let).

TaPŠ ILMA s celkovým počtem 13 zlatých, 7 stříbrných a 8 bronzových medailí patřila opět k nejlepším a získala tak nominace na mistrovství světa párových tanců, které proběhne již podruhé v České republice letos na podzim (organizuje ho opět TaPŠ ILMA).

Šárka Salabová, taps.ilma@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.