DVOJNÁSOBNÉ VÍTĚZSTVÍ NA OTEVŘENÉM MČR ČTYŘČLENNÝCH DRUŽSTEV V ŠACHU

0

Ve dnech 15. až 18. července se uskutečnilo v Pardubicích mistrovství České republiky čtyřčlenných šachových týmů. Mistrovství zahájilo celou sérii turnajů v šachu a dalších deskových hrách, které se tu pravidelně hrají – jedná se o největší každoroční festival deskových her v ČR.

Nejpočetnější a dle výsledků i nejkvalitnější sestavy představili šachisté z Turnova. Vedle zkušených ligových hráčů zavítalo do východních Čech také družstvo mládeže, takže v dresech ŠK ZIKUDA Turnov se představilo v pěti týmech celkem 29 hráčů.

Na startu CZECH OPEN družstev se sešlo 84 týmů. V sedmikolovém turnaji záleží na každém výsledku a na každé jednotlivé partii. Roli jednoho z favoritů plnila hned od počátku extraligová sestava týmu ŠK Zikuda Turnov A (Kraus, Vykouk, Vlasák, Studnička a kapitán Šimáček), která si držela vedoucí pozici po celou dobu turnaje a zaslouženě zvítězila jak v open turnaji, tak na MČR. Velmi dobře a snad až nad očekávání si vedlo druhé družstvo ŠK ZIKUDA Turnov B. V sestavě Čech, Sodoma, Liška, Viták a kapitán Maršálek velmi výbornými výsledky v závěru turnaje vybojovalo 3. místo na open a 2. místo na MČR. Úspěšnou bilanci doplnili ještě šachisté z týmu ŠK ZIKUDA C (Sýkora, Novotný, Porš, Ďúran, Hácha), který sice utržil v prvních čtyřech kolech hned dvě porážky, ale bojovností a nasazením se výhrami v závěru turnaje dotáhl na výborné 8. místo v open turnaji a 6. místo v MČR.
Vedení ŠK děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu i města Turnova.
František Zikuda

Výsledky najdete na:
http://chess-results.com/tnr564702.aspx?lan=5&art=0&rd=7&turdet=YES&flag=30

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.