A PŘIŠEL I KOUZELNÍK…

0

V pořadí již III. Ples kopané uspořádali v sobotu 18. ledna v sále zdejší radnice fotbalisté TJ Sokol Rovensko pod Troskami. Kulturní akce se rok od roku setkává se stále větším zájmem místních i přespolních účastníků. Ty sem táhne především kvalitní program celého, dá se bez nadsázky říct, že reprezentačního večera, a opravdu bohatá tombola. Mnozí návštěvníci s potěšením kvitovali také welcome drink.

„Je čím dál těžší získávat finanční prostředky na naši sportovní činnost a údržbu sportoviště. Ač nás město hodně podporuje a nějaké peníze přijdou také z LKFS, máme se co ohánět, abychom byli takříkajíc v klidu. Dostatek financí se tedy snažíme zajistit všemi možnými způsoby a ples je jednou z nich. Vsadili jsme na kvalitu, což nás jako amatéry ovšem stojí dost sil a nervů, i když spoustu věcí již zvládáme. Blbneme již několik měsíců dopředu a oddechneme si až po nedělním úklidu sálu. Naštěstí se díky četným sponzorům dokážeme s touto akcí slušně popasovat, a když už nic jiného, velkým zadostiučiněním je pro nás také výborná atmosféra a dobře se bavící lidi,“ přiblížil ze zákulisí příprav předseda FK Marek Náhlovský.

n201401271633_sport_13_014_rovenskoPo úspěšném premiérovém Trawesti show před dvěma lety se hvězdou loňského plesu stal populární italský zpěvák David Mattiolli. Také letos se pořadatelé vytáhli a do městečka obrácených zvonů přilákali účastníka finále televizní šou „Československo má talent“, tzv. trapnomága a břichomluvce Richarda Nedvěda. Ten svými neobvyklými kousky nejenže pobavil zcela zaplněný sál, ale vysloužil si za to mohutný potlesk a nálada po jeho vystoupení vydržela snad až do samého kuropění.
Zhruba kolem jedenácté proběhla tradiční soutěž o zajímavé dárky. Ze vstupenek veřejně vylosovaní účastníci kopali napříč sálem do malé branky s dřevěným omezením. Vítězka ženské kategorie si odnesla kosmetický balíček od firmy Avon, u mužů nezaváhal mírovský kanonýr Martin Špína a odnesl si pětilitrový soudek svijanského piva. Jistou zajímavostí je, že oběma vítězům přineslo závěrečný triumf shodně až třetí kolo vyřazovacího systému.

Dlužno podotknout, že klasickou výzdobu (fotbalové branky, balonky a dresy…) tentokráte doplnila vernisáž prací žáků Základní školy, které zvěčnily prakticky celý hráčský kádr modrobílých sokolů. „Někteří, jako třeba Honza Vaníček či Jéňa Houška, jsou si dokonce i podobní,“ podotknul jeden z plesajících, jenž si však z pochopitelných důvodů přál zůstat v anonymitě. V té naopak rozhodně nebyly hráčky FK Pěnčín-Turnov Wild Women, které organizátorům vypomohly při vítání hostů, kompletně zajistily kopací soutěž a podílely se také na losování hlavní tomboly.

Večer moderoval Karel Pátý a k tanci i poslechu hrála rovenská „heavyfolková“ kapela NARUBY band, která pak po půlnoční tombole přenechala pódium dýdžejovi z ROH (pozn. autora: čti ErÓHá!). Zcela vyprodaná tombola nabídla téměř tisícovku přímo výherních cen a mezi kuriozními 15 hlavními cenami (kubíky písku, dřeva či betonu…!) byla tou TOP motorová travní sekačka zn. Mountfield, věnovaná prosečskou firmou Šampima Ing. Jiřího Mazánka. Pokud realizačnímu týmu vydrží předvedený elán i nadále, můžeme se těšit na další úspěšné pokračování nedávno založené tradice. Tipy na hvězdu večera jsou už prý známy…

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz, foto autor

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.