UČITELÉ NA RADNICI

0

Ve středu 27. března se u příležitosti Dne učitelů uskutečnilo setkání vedení města s řediteli a pedagogy ze škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je město Turnov. Součástí bylo také ocenění nejlepších učitelů. „Chtěl bych vás při této příležitosti požádat o vedení dětí více k vlastenectví a uvědomování si národních zájmů. V kalendářním roce máme dvě důležité akce v tomto smyslu, a to jsou květnové dny spojené s oslavami konce války, a 28. říjen. Rád bych vás požádal o větší spolupráci při těchto akcích,“ uvedl starosta Tomáš Hocke. Místostarosta Otakar Špetlík jako dlouholetý učitel poděkoval všem za náročnou práci.

Jak je již v Turnově tradicí, z každé školy byl oceněn vždy jeden pedagog za dlouholetou práci s dětmi. Pamětní list, věcný dar v podobě knižní publikace a květinu či láhev kvalitního vína obdrželi z rukou starosty a místostarosty Helena Věchtová, učitelka ZŠ Skálova, Lenka Florianová ze ZŠ v ul. 28. října, Věra Franců ze ZŠ v Žižkově ulici, ze ZŠ v Mašově byla oceněna Jarmila Pivrncová. Oceněn byl také Martin Hybler ze ZUŠ a Jarmila Fibrichová, ředitelka MŠ v ulici Kosmonautů.

Následovala neformální beseda, v níž se diskutovalo o nutnosti či vhodnosti plnohodnotné ZŠ v lokalitě u nádraží, využívání městských sportovišť či o naplněnosti jednotlivých škol. Probíraly se také otázky týkající se dopravy dětí školními autobusy, vhodnosti umístění ZUŠ na náměstí ad.

Zazněla také dvě v letošním roce nejskloňovanější témata z oblasti školství. Výstavba nové waldorfské mateřské školy v Daliměřicích a zateplení budovy ZŠ v Alešově ulici. „Na stavbu waldorfské mateřské školy vypíše město patrně v květnu výběrové řízení, škola se v červnu přestěhuje na dobu jednoho roku do budovy hotelové školy ve Zborovské ulici, nový objekt by měl být slavnostně otevřen v září 2014. Co se týká zateplení školní budovy u nádraží, zde stále čekáme, jestli uspějeme v grantovém řízení,“ vysvětlil Hocke.

(Zpracováno s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.