TURNOVSKÝ SOKOL REPREZENTUJE U NÁS I V CIZINĚ ANEB POZVÁNKA

0

V květnu se 16 turnovských cvičenců zúčastnilo prestižní akce České obce sokolské pořádané k výročí 90 let otevření Tyršova domu v Praze. Pod vedením profesionálů z Nového cirkusu si Turnovští vyzkoušeli párovou gymnastiku, cvičení na dlouhých šátcích „ve vzduchu“, žonglování a line-dance. Večer se nádvoří Tyršova domu stalo krásným osvíceným pódiem a vedle českých i zahraničních gymnastů se turnovská skupina žen a mužů ukázala s pódiovou skladbou „Zimní sen“, se kterou mj. reprezentovala Českou republiku na Gymnaestrádě v Helsinkách v červenci 2015. Světové Gymnaestrády se konají jednou za čtyři roky, stejně jako olympiády. Jedná se o nesoutěžní týdenní přehlídku pódiových a hromadných skladeb přibližně 25 tisíc cvičenců celého světa.

O tom, že turnovští sokolové nezahálí, svědčí i další aktivity. Na začátku června se zúčastnili v počtu 28 cvičenců akce „Sokolské Brno“ – „slétlo“ se sem 3 500 sokolů z celých Čech a Moravy. Další akcí, kde Turnovští nemohli chybět, bylo „Město v pohybu“ v Plzni. V prostorách zimního stadionu se na konci června představili v několika tradičních cvičeních hromadných skladeb.

Zveme tímto všechny aktivní, sportovně a kulturně laděné Turnovany – přijďte do Sokola. Věk nerozhoduje. U nás cvičíme od dětí, které se sotva naučí chodit, po seniory, kteří si tuží své tělo a nachází přátele pro trávení společných chvil. Zveme děti i dospělé do oddílu sportovní gymnastiky, stolního tenisu, nebo přijďte vyzkoušet volejbal, aerobik, sálový fotbálek – každý, kdo se rád hýbe, může v Sokole Turnov najít své místo. Informace najdete na www.sokolturnov.cz, nebo na tel. 606 605 256.

Na všechny se těší jednatelka T.J. SOKOL Turnov Tereza Linhartová, sokol.turnov@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.