NA 400 NÁVŠTĚVNÍKŮ PŘIVÍTALO SVATÉHO MARTINA V TURNOVĚ II

0

V hlavách učitelek 1. stupně ZŠ Skálova se zrodil zajímavý nápad: Co takhle přivítat se žáky svatého Martina a povzbudit tak letošní nadílku sněhu? A proč nepozvat turnovské občany? V podvečer svátku svatého Martina 11. listopadu se na stadionu u odloučeného pracoviště ZŠ Skálova u nádraží sešlo přes 400 lidí různého věku. Organizátorka setkání Vendula Bičíková neskrývala uspokojení z podařené akce: „Toto setkání jsme nakonec otevřeli všem občanům města. Pořádali jsme její první ročník, a proto jsem byla mile překvapena vysokou účastí.“

n201411132017_oso_122_014_skalovaPrůvod plný světýlek nejenom z lampionů, ale i z dětských očí, začal svou pouť na školní zahradě, kde byli účastníci přivítáni ředitelem školy Michalem Loukotou a kde jim byla vyprávěna legenda o svatém Martinovi. Průvod se následně vydal na běžecký ovál, kde atmosféru spoluvytvářel flétničkový sbor s písničkou o svatém Martinovi. Příjezd svatého Martina na bílém koni, který se ztrácel a zase objevoval ve svitu lampionů a který nakonec věnoval šál promrzlému žebrákovi, symbolizoval krásné zakončení společného podvečera.

n201411132017_oso_123_014_skalova„Takovéto niterné akce bývají často milou vzpomínkou po celý život. Do budoucna bych ráda tuto tradici zachovala,“ dodává Vendula Bičíková, „je to příjemné společně připomínat dobou již  zapomenuté svátky našich předků.“ Za svatomartinské rohlíčky organizátoři děkují firmě Pekárna Mikula.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.