ŠKOLA HROU NA SKÁLOVCE VE VELKÉM STYLU

0

Základní škola ve Skálově ulici si na sobotní dopoledne 21. května připravila velkolepý program pro veřejnost, který pojmenovala Škola hrou. „Že se škola proměnila v jedno velké hřiště, o tom není pochyb. „Příchozí měli několik možností, jak u nás strávit čas,“ popisuje průběh akce ředitel školy Michal Loukota. Pro všechny bylo připraveno několik stanovišť od pohybových (běh na lyžích, hod na cíl, kroket…), dovednostních (ozdob si svůj chlebíček, práce s nářadím ze školní dílny…), po znalostní (německé domino, odkud jsou dané plodiny…). Každý měl možnost zažít na vlastní kůži Hejného matematiku, ale také fyzikální pokusy.

n201605242115_oso_60_016_skalovaKdo splnil alespoň tři disciplíny, mohl udělit bod vybrané třídě. „Třída, která získala nejvíce bodů, obdrží velmi lákavou odměnu – jedno dopoledne v novém koupališti v Maškově zahradě,“ dodává Loukota.
Velký zájem byl také o kulturní představení, na kterém se představili žáci školy. Dlouhé fronty zvědavých návštěvníků stály také na vyhlídkovou věž školy, kam zavítalo přes 250 lidí různého věku. Slunečné počasí dokreslilo skvěle atmosféru celého dopoledne. „Již dlouho jsem měl představu uspořádat podobnou akci na 2. stupni. Díky aktivitě učitelů a pomoci žáků se to povedlo. Mile mě překvapila hojná účast i chuť, s jakou návštěvníci plnili jednotlivé úkoly. Škola hrou se osvědčila a jistě ji zopakujeme,“ slibuje ředitel školy.
Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.