KOMUNÁLNÍ VOLBY V TATOBITECH VYHRÁLA KANDIDÁTKA SOUČASNÉ STAROSTKY

0

V sobotu 26. ledna se v 17 obcích na území republiky konaly dodatečné komunální volby a ve dvou obcích proběhly volby opakované. V našem regionu se dodatečné volby konaly v Tatobitech, v podzimním termínu zde nebyly včas podány kandidátní listiny. I z toho důvodu v posledních týdnech některé úkony za obec vykonává pověřený úřad v Turnově. Protože základní dokument, rozpočet obce na letošní rok, stihlo schválit ještě minulé zastupitelstvo, zásadně fungování obce jako takové ohroženo není.

V lednových volbách s převahou zvítězila kandidátka Nezávislé Tatobity, v jejímž čele stojí dosavadní starostka Lenka Malá. Kandidátka získala přes 69 % hlasů a v novém zastupitelstvu obce bude mít celkem 12 zastupitelů. Do patnácti je doplní ještě tři občané kandidující samostatně. Volební účast byla 57,84 %.

Ustavující zasedání nového zastupitelstva se uskuteční zhruba do tří týdnů, na funkci starostky bude opět kandidovat Lenka Malá, v případě jejího zvolení bude stát v čele obce již ve čtvrtém funkčním období.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.