SEZNAMTE SE. KATALOG KULTURNÍ SEZONY 2026/2027 JE NA SVĚTĚ

0

Kulturní centrum Turnov po celý rok nabízí pestrou nabídku kulturních pořadů a na své si tak přijde opravdu každý od malých dětí po jejich prarodiče a od filmových nadšenců až po fanoušky klasické hudby. Také pro nadcházející sezonu jeho dramaturgický tým poskládal program tak, aby zaujal a potěšil každého, kdo na připravované akce dorazí. Velkou část z nich představuje Katalog kulturní sezóny, jehož elektronická forma je již k vidění na www.kulturaturnov.cz a forma tištěná se objeví v následujících dnech.

Klasickou abonentní řadu nahradilo už loni divadelní předplatné s názvem Moje divadlo. Protože se tento systém osvědčil, zůstává aktuální i pro další sezonu. „Cyklus Moje divadlo obsahuje osm divadelních představení. Pokud si divák z tohoto cyklu vybere minimálně šest představení, získá automaticky slevu 20 % na celkový nákup,“ vysvětluje jednatel společnosti David Pešek. Tuto slevu lze uplatnit pouze při osobním nákupu na recepci Střelnice.

Prodej cyklu Moje divadlo bude zahájen ve středu 1. července a přednost budou mít stávající abonenti, kteří budou mít na nákup vyhrazen celý měsíc. Od pondělí 3. srpna pak budou zbývající místa nabídnuta k dalšímu prodeji. „Divadelní předplatné dává našim divákům větší volnost při výběru titulu dle vlastní preference. Zároveň získají zajímavou cenu a při včasném nákupu i svoje oblíbená místa,“ doplňuje divadelní dramaturgyně Eliška Slováková.

V rámci dalších divadelních představení mimo tento cyklus dorazí do Turnova oblíbená Divadelní společnost Háta, která do divadla přiveze Zamilovaného sukničkáře s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli. V únoru pak přijede Eliška Balzerová s titulem Báječný rozvod. Tato komedie, ve které Balzerová vytváří všech patnáct postav, se už přes 20 let těší nepřetržitému zájmu diváků.

V katalogu samozřejmě najdete i řady pro menší diváky. Cyklus Divadlo dětem uvede od října do dubna zajímavé tituly pro děti od tří let. Divadlo větším nabídne odrostlejším dětem dvě zajímavá představení kombinující různé tradiční i netradiční divadelní formy. A Divadlo batolatům chystá hned čtyři představení pro děti od jednoho roku (a jejich rodiče), která jsou vymyšlená tak, aby se nejmenší divák co nejpříjemnější formou seznámil s divadlem.

Už 61 let najdete v kulturním programu Turnovské hudební večery. Celý cyklus odstartuje už potřetí koncertem mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Tentokrát bude mít v turnovském divadle světovou premiéru projekt inspirovaný Diderotovým filozofickým dialogem Le neveu de Rameau, v němž své síly spojí přední česká flétnistka Jana Semerádová a Radim Vizváry, držitel Ceny Thálie, uznávaný mim a choreograf. Dojde i na oblíbený balet a poslední koncert cyklu doplní čtené úryvky z Mozartovy korespondence v podání Vladimíra Javorského.

Dalším oblíbeným cyklem je Cestovatelský klub. Přednášky doplněné o projekce, které se konají v Kině Sféra, letos zavedou diváky například do Mexika, Senegalu, Barmy, Švédska, Laponska nebo Grónska.

Čím dál větší oblíbenosti se v Turnově těší také záznamy operních a baletních představení z Royal Opera House v Londýně. V Kině Sféra tak v nové sezoně nabídnou nové i osvědčené kusy. V rámci opery to bude například Carmen, Soumrak bohů nebo Tosca. Milovníkům baletu jistě neunikne vánoční Louskáček, Labutí jezero nebo Romeo a Julie.

Aktuální program Kulturního centra Turnov najdete vždy na www.kulturaturnov.cz a na sociálních sítích. Každých čtrnáct dní vychází také tištěný program, kde jsou všechny nejnovější informace.
Zuzana Uchytilová, Kultura Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.