KAM DRUHÝ KVĚTNOVÝ TÝDEN? NA POUŤ NA VŠEŇ A NA KONÍČKY DO HNANIC

0

Kdo o prodlouženém víkendu na přelomu dubna a května absolvoval některou z akcí zahájení turistické sezony, vydal se někam na čarodějnice a potom se „líbal“ pod prvomájovým rozkvetlým stromem, možná si na druhý květnový (opět prodloužený) víkend naordinuje více klidu. Potom bude ideální vydat se do kina, kde tento týden hrají nový český filmový hit – Pusinky.

Ještě před tím je ale na programu ve středu 2. května od 20 hodin premiéra amerického filmu Babel (70 Kč, 142 minut), ve čtvrtek až sobotu od 17.30 hodin se promítá rodinný film Arthur a Minimojové (70 Kč a 103 minut), ve čtvrtek a v pátek potom od 20 hodin film USA Ghost Rider (70 Kč, 105 minut) a v sobotu 5. a neděli 6. května od 20 hodin jsou to již avizované Pusinky – nový český film, o kterém se v těchto dnech opravdu hodně mluví a návštěva kina možná bude stát za to (70 Kč, 90 minut).

Z další nabídky Turnovska těchto dnů:

Ve čtvrtek 3. května je to v divadle pořad z cyklu „Domácí scéna aneb Máme na to!“. Od 19.30 vystoupí kapela ZABEAT!

V pátek 4. května se od 11 hodin koná v galerii muzea diskusní fórum na téma: „Květen 1945 na Turnovsku v souvislostech“ v rámci oslav 62. výročí konce II. světové války. Po diskusi, ve které vystoupí historik muzea Michal Babík, senátor Jaromír Jermář a Jan Staněk, se koná pietní uctění památky padlých u pomníku ve Skálově ulici (ve 12.30 hodin).

Od pátku 4. do úterý 8. května sídlí Na Lukách za autobusovým nádražím Národní cirkus JO-JOO. Představení jsou ve všední dny od 17 hodin, o víkendu a ve svátek od 14 hodin.

Od 19 hodin se v pátek koná v sále ZUŠ na náměstí koncert absolventů školy.

V sobotu  5. května hrají od 14 hodin na Valdštejně ochotníci z Přepeř novou hru s názvem SLOVÁCKÁ PRINCESKA. Jde o variaci na operetu Rudolfa Piskáčka.

Vstáváte-li brzy, tak se tento den za rozbřesku vydejte do Rývových sadů, kde u altánu mají sraz ti, co se budou chtít s dr. Mrkáčkem z CHKO zaposlouchat do ptačího zpěvu (sraz je v 6 hodin).

Večer se potom v zámecké galerii na Sychrově uskuteční večer s Vlastimilem Harapesem, začátek je v 18 hodin (vstupné 100 Kč).

V Rovensku v sále radnice je v sobotu od 20 hodin taneční zábava, hraje skupina Velvet.

A ještě sobota 5. května – na kolbišti ve Hnanicích s výhledem na Trosky pořádají již devátý ročník jarních jezdeckých závodů. Koná se i v neděli 6. května, dopoledne je první kolo (kolem 10 hod.) po obědě závody pokračují.

O víkendu 5. a 6. května se koná tradiční pouť na Všeni. Na hřišti a pod školou budou stát dětské atrakce a stánky, v neděli v 10 hodin je poutní mše v kostele.

V sobotu 5. května od 15 hodin pořádají na Vyskři první ročník „Závodů malotraktorů“. Majitelé malotraktorů poměří síly ve čtyřech disciplínách: jízdě souměrnosti, zručnosti, jízdě na přesnost a ve sprintu. K tomu bude k vidění přehlídka všech možných i „nemožných“ malotraktorů domácí i tovární výroby. Akce se koná na fotbalovém hřišti.

V pondělí 7. května se můžete s dr. Mrkáčkem opět vydat do říše ptačího zpěvu, tentokrát je sraz v Rývových sadech v 9.30 hodin.

V úterý 8. května se na Všeni uskuteční v pořadí 7. ročník Haškovy velocipiády. Cyklisté na současných i historických kolech jsou zváni do areálu na Kopanině, kde program začíná ve 13 hodin. Součástí je i krátká vyjížďka do okolí.

Ve středu 9. května se od 16 hodin koná v knihovně výtvarná dílna „Dárek pro maminku“, povede ji Iveta Rudolfová a ilustrátor Jiří Fixl. Literární dílnu potom Eva Kordová.

Probíhající výstavy:
V Muzeu Českého ráje je to výstava prací glyptika Josefa Drahoňovského a jeho žáků, ve výstavním kabinetu muzea probíhá výstava starých tisků s názvem: Když ke knihám přijde doktor, v galerii je k vidění výstava s názvem „Umělci Turnovu a Českému ráji“.
V muzejní galerii Safír jsou k vidění fotografie Petra Marhana, v divadelní galerii vystavuje fotografie z Madagaskaru Zdeněk Strnad. Ve vestibulu budovy kina probíhá výstava fotografií čtenářů Hlasů a ohlasů Turnovska, v městské knihovně probíhají najednou hned tři výstavy – fotografie Petra Marhana, Afrika Jaroslava Tišera, komorní práce Lenky Procházkové. V galerii Granát na náměstí vystavuje obrazy Josef Charousek.

Avíza:
Všeň – v sobotu 12. května se tu uskuteční další ročník oblíbené Cesty lesem pohádek. Start je před školou mezi 9 – 11 hodinou.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.