FUNKIN´ TURNOV 2015 NOVĚ

0

Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s kapelou Funk Corporation vás zvou na 11. ročník festivalu Funkin´ Turnov, letos poprvé v prostoru před Kulturním centrem Střelnice (venkovní scéna). Na novém místě, s novým spolupořadatelem, ale stále se stejným cílem: pobavit diváky energickým koktejlem kvalitní hudby v podání kapel z oblasti funku a příbuzných žánrů. „Místo pořádání festivalu jsme změnit museli. V atriu muzea už bohužel není potřebné zázemí, nefunguje tu občerstvení, takže pro Funkin´ není použitelné. Hledali jsme co nejpodobnější prostředí a prostor před Střelnicí se zdá ideální,“ vysvětlil za pořadatele Lukáš Masopust.

Dramaturgie festivalu zůstává stejná. „Funkin´ Turnov bude dál open air festival, který se snaží představovat zajímavé kapely a interprety,“ říká Jan Rytíř. Letos na Funkin´ Turnov zahrají kapely The Cupcake Collective, Pitch Bender a místní Funk Corporation. „Já osobně se nejvíc těším na Pitch Bender. Dělají vlastní věci a jejich zpěvačka je jednou z nejvýraznějších na současné pražské scéně,“ svěřil se Rytíř.

Pořádající kapela Funk Corporation navíc oslaví na letošním Funkin´ Turnov své patnácté narozeniny. „Na pódiu se k nám přidá minimálně osm lidí, kteří s námi dřív hráli, takže to bude opravdu velkolepá oslava,“ těší se Lukáš Masopust. K narozeninové party patří neodmyslitelně i něco dobrého, ani nabídka občerstvení se s přesunem na nové místo nemění. Bude se grilovat, točit pivo a pít víno, jako každý rok.

Jedenáctiletá tradice se nezapomíná
U zrodu festivalu Funkin´ Turnov stál v roce 2005 tým kolem Václava Brožka a jeho agentury Organon. Díky jeho úsilí a skvělým fanouškům se podařilo uspořádat deset úspěšných ročníků, na kterých vystoupily špičky českého funku, soulu, hip-hopu a ska. Funkin´ Turnov za tu dobu získal výborné jméno v širokém regionu a je vlastně jediným festivalem v Česku zaměřeným výhradně na funk a příbuzné žánry. Na tuhle tradici se snaží festival navázat i v další dekádě pod pořadatelskou hlavičkou kapely Funk Corporation a ve spolupráci s  Kulturním centrem Turnov.

Letos se na Funkin´ Turnov představí:

The Cupcake Collective
Mladá energická kapela The Cupcake Collective je složená ze studentů pražských konzervatoří a hraje moderní jazz/funky.
Se svými vlastními skladbami objeli The Cupcake Collective v roce 2014 přes sedmdesát koncertů po celé republice i v zahraničí. Kromě toho se stali housebandem pražské Underground Comedy Show a rezidentní kapelou Freestyle Mondays, kde každý měsíc doprovází české i zahraniční rappery. Ve své snaze přicházet pořád s něčím novým a zkoušet všechno možné, vyjíždí The Cupcake Collective letos na koncerty v nové rozšířené sestavě, s novým repertoárem, s novým zvukem a s ještě větší párty.

Pitch Bender
Pitch Bender hrají soul, jazz i alternativní hudbu, od září 2009 vystupují po celém Česku i Slovensku a zahráli si i na festivalu v německém Hannoveru a na Czech Street Party v Bruselu nebo před Robert Glasper Experiment v pražském Paláci Akropolis.
Letos se kapela dostala až do celostátního finále soutěže Hard Rock Rising. Jejich posledním počinem je pak album Peace in Emergency.
Výraznou osobností kapely je zpěvačka Sisa Fehérová, která je též autorkou textů a která vyhrála například cenu za nejlepší sólový výkon v soutěži Jazz Talent roku 2009 v pražském Jazz Docku a momentálně působí v Londýně.

Funk Corporation
Pořádající Funk Corporation slaví letos již 15 let od svého založení. Z původně pětičlenné kapely je dnes desetičlenný band. Včetně současné sestavy prošlo kapelou celkem pětadvacet muzikantů, občasné záskoky nepočítaje. Kapela odehrála doposud takřka 200 koncertů po celé republice i v zahraničí a věří, že jich ještě pár přidá. S dárky si hlavu lámat nemusíte, tím největším dárkem pro nás bude vaše účast. Těšíme se na vás.

Aktuální informace k festivalu hledejte na facebooku: https://www.facebook.com/funkinturnov

pátek 19. června od 19.00 hodin
Funkin´ Turnov nově
hudební festival
KC Střelnice – venkovní scéna
vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.