ČESKÝ RÁJ DĚTEM 2011

0

V pořadí již 8. ročník zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“ připravili pracovníci odboru cestovního ruchu turnovské radnice, resp. Město Turnov, ve spolupráci se Sdružením Český ráj na sobotu 30. dubna. Trasa putování, na které jsou připraveny soutěže, hry a představení žáků turnovských škol, tentokrát vede z parkoviště pod hradem Valdštejn přes Hrubou Skálu do Sedmihorek. „V posledních ročnících této akce byli účastníci zvyklí na trasu z Rovenska pod Troskami do areálu Šťastné země v Radvánovicích, tentokrát jsme si řekli, že už to chce nějakou změnu a vrátili jsme se do centrálního Českého ráje mezi Valdštejn a Hrubou Skálu,“ přibližuje za pořadatele Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu turnovské radnice s tím, že nabídka bude stejně atraktivní jako v minulých letech, kdy se oficiálního zahájení turistické sezony zúčastnilo vždy až pět tisíc lidí, převážně rodin s dětmi.

Pro ně je v cíli v Autokempu Sedmihorky připraven bohatý program ve formě soutěží, rukodělných dílen, her a atrakcí pro děti. Ve 14.30 hodin sem přijde v čele průvodu pohádkových postav král Granát s královnou, kteří převezmou symbolickou vládu nad pohádkovou krajinou. Trasa pochodu a vstup do areálu autokempu jsou zdarma. Letošního ročníku se účastní také děti z polského Jaworu, partnerského města Turnova. Akci předchází páteční slavnostní otevření naučných stezek v Turnově za účasti partnerů z polské strany.
(V této souvislosti byla vyhlášena i výtvarná soutěž pro předškolní děti a žáky základních škol na téma „Poznej region svého partnera“. České děti mohou své výkresy do soutěže odevzdávat na Regionální turistické informační centrum v Turnově na náměstí Českého ráje do konce června 2011.)

 

ČESKÝ RÁJ DĚTEM 2011 (Sobota 30. dubna):

Start: parkoviště pod hradem Valdštejn 9.00 – 11.30 hodin

Cíl: Autokemp Sedmihorky

 

Na trase pochodu budou připravena divadelní představení žáků turnovských základních škol:
O netopýrech z Valdštejna – ZŠ 28. října – na prvním nádvoří hradu Valdštejn (od 8.45, 9.15, 9.45, 10.45 a 11.15 hodin)
Rohozecký vodník – ZŠ Skálova – na nádvoří zámku Hrubá Skála (od 9.45, 10.15, 10.45, 11.15, 11.45 a 12.15 hodin)

 

Program v Autokempu Sedmihorky:

12.00 – 16.00 hodin – soutěže, hry pro děti, rukodělné dílny, atrakce, písničky
14.30 – příchod krále Granáta s družinou, symbolické předání vlády nad pohádkovou krajinou, losování o zajímavé hodnotné ceny.

 

Zajímavosti na trase:
* Hrad Valdštejn – vstup pro děti s herním průkazem a doprovodem zdarma
* Zámek Hrubá Skála – vstup na věž zdarma

 

* Pro účastníky budou z Turnova na start vypraveny autobusy, odjezdy z nádraží ČSAD v Turnově (mezi mosty) v 8.00, 8.30, 9.00, 9.30, 10.00 hodin. Jednotné jízdné je 10 Kč, zajištěny jsou i zpáteční spoje ze Sedmihorek.

 

Akci pořádá Město Turnov, odbor cestovního ruchu, ve spolupráci se Sdružením Český ráj.

201104271918_vakci_63_011_logo

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.