ŠVÉDSKÁ SVATBA

0

Partnerský pár Peter Engdahl a Christina Kronmar, oba z oblasti Torsås blízko švédského města Alvesta, se již poosmé zúčastnili tradičního jarního zájezdu do Turnova, kde se před lety seznámili. Vloni dospěli k závěru, že by se rádi na tomto zájezdu i vzali. A to nijak tajně, ale nejlépe oficiálním svatebním obřadem za přítomnosti starosty města. Nakonec byl oddávajícím čestný občan města Turnova, pan Lars-Olof Franzén, který spolu se starostou Tomášem Hockem oběma snoubencům požehnal během závěrečného večera zájezdu v Hotelu Karel IV.

Na snímku svatebčané se starostou Turnova a Larsem-Olofem Franzénem

Pouze personál hotelu, oba oddávající a hosté z rodiny Zakouřilových věděli, co se chystá. Pro ostatní účastníky zájezdu byla událost naprostým překvapením, takže se stali nečekanými svatebčany. Když místo úvodní polky, kterou se obvykle zahajoval závěrečný večer, zazněl Mendelsonův svatební pochod, většina přítomných v sále zalapala po dechu. Když poté pan Zakouřil uvedl do sálu nastrojenou nevěstu a zavěsil ji na ženichovo rámě, jedno dívčí oko nezůstalo suché.

Byl to již devatenáctý jarní zájezd obyvatel švédského partnerského města Alvesta, na který velká část účastníků jezdí opakovaně a letos byl zakončen takto neobvykle. Například Stadija Kostič, původem z Chorvatska, nechyběla ani na jedné z těchto jarních cest a i pro mnoho jiných Švédů z oblasti kolem Alvesty začíná léto výletem do partnerského Turnova.

Lars-Olof Franzén
Tomáš Zakouřil

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.