FILMOVÝ VÍKEND PLNÝ FILMOVÝCH FANOUŠKŮ

0

Tradiční dvoudenní maratón aktuálních filmových hitů se letos uskutečnil o druhém srpnovém víkendu v turnovském letním kině. Pečlivě vybraná šestice snímků byla složena z fantasy filmu Král Artuš: Legenda o meči, z Loupeže ve velkém stylu, komiksového Logan: Wolverine, z akční novinky Baby Driver, komedie Pobřežní hlídka a festival v neděli nad ránem uzavřeli Strážci Galaxie Vol. 2. I přes nepříliš příznivé počasí se i letošní – již šestý ročník – vydařil.

Návštěvníci filmového víkendu

Špatné počasí ovlivnilo hlavně páteční večer, což se odrazilo i v návštěvnosti. Provazy deště padaly z nebe již od rána a komplikovaly i přípravy festivalu. Předpověď počasí se ale naštěstí naplnila, déšť ustal vpodvečer, a deštníky tak nakonec mohly zůstat po celou noc z pátku na sobotu nevyužity. Nechyběl ani doprovodný program, mj. proběhlo slosování o hodnotné ceny od filmových distributorů a dalších partnerů akce. Hlavními cenami byly nádherné topné obrazy v ceně několika tisíc korun.

Turnovské letní kino je jedním z fenoménů regionu

Sobotní večer se těšil již vyšší návštěvnosti. Lepší, i když stále velmi chladné počasí – a dle ohlasů také „lákavější“ dramaturgie – sehrály svoji roli, a tak se druhý večer v areálu letního kina pohybovala více než pětistovka návštěvníků. Ti se mohli občerstvit vyhlášenými hamburgery, které ze stánků mizely po desítkách, popřípadě klobáskami a grilovanými hermelíny. Točilo se pivo Svijany a u stánku s destiláty Tatratea, který byl jednou z novinek pro letošní rok, bylo také živo.

Noc byla dlouhá…

…a chladná

Filmový festival moderoval Jaro Cossiga společně s dramaturgem kina Sféra Pavlem Krupařem, který k akci doplnil krátký komentář: „Filmový víkend je pro turnovské kino vždy vrcholem celého roku. I přes horší počasí, než bylo v minulých letech, se opět u této šestice filmů pod širým nebem sešlo několik set filmových nadšenců, kteří si, věřím, nejen po filmové stránce akci maximálně užili.“

Romana Holubová, KC Turnov, romana.holubova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.