PARK U LETNÍHO KINA ROZZÁŘILA MARTINSKÁ SVĚTÝLKA

0

Podle legendy se za sychravého listopadového dne rozdělil sv. Martin se žebrákem o kus svého dlouhého pláště. Nejen pro věřící se tak stal symbolem soucitu s potřebnými. Odkaz prastaré legendy připomíná tradiční akce turnovského rodinného centra Náruč – Martinská světýlka, která se letos konala ve středeční podvečer 13. listopadu. Program Martinských světýlek byl rozdělen do dvou částí: „Od 16.00 hodin se přímo v prostorách Náruče vyráběly lampióny,“ přibližuje lektorka výtvarné dílny a koordinátorka akce Eva Pleslová. Dílničku zaplnily asi dvě desítky dětí.

Samotný lampionový průvod, který měl pátrat po tajemném jezdci na koni a jeho pokladu, pak vyrážel o hodinu později. Se setměním se tak začali u sídla sdružení houfovat další účastníci, mezi nimi i čtyřicítka dětí ze sousední ZŠ ve Skálově ulici. Nakonec se celý průvod rozzářil více než stovkou lampiónů a při pohledu z výšky nejspíš vypadal jako dlouhý, světélkující had, který ovíjí park u letního kina. A svého cíle pátrači dosáhli – sv. Martin letos opět dorazil (byť ne na bílém koni) i se svými dary, o které se s dětmi rád podělil.
Za nás, jako pořadatele, ještě děkujeme městu Turnov, které letos opět Martinská světýlka podpořilo finančním příspěvkem. Pohled do rozzářených očí nejmenších obyvatel města za to určitě stál.

Anna Bergerová
Centrum pro rodinu Náruč, o. s., naruc.turnov@seznam.cz, www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.