PRVNÍ ADVENTNÍ NEDĚLE: DLASKŮV STATEK, KNIHOVNA A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

0

Neděle 1. prosince. Desítky lidí během dne dorazily na Dlaskův statek na historicky první adventní dílnu. „Když jsme v létě v Kamenářském domě pořádali výstavu o výrobcích ze slámy a proutí, tak jsem se s naší lektorkou Věrou Horáčkovou domluvila, že na první adventní neděli uspořádáme na Dlaskově statku dílnu pro děti a dospělé, kde by si každý mohl vyrobit slaměnou ozdobu na vánoční stromeček. Přiznám se, že jsme vůbec nečekali, že by na naši pozvánku slyšelo až tolik lidí. Skoro si to říká v budoucnu o nějakou další dílnu, která by navazovala na výstavu v muzeu,“ komentuje první adventní neděli na Dlaskově statku etnografka turnovského muzea Michaela Havelková.

První adventní neděle na Dlaskově statku

Vánoční výstava bude v prostorách Dlaskova statku k vidění po celý prosinec

A jak potvrdila knihovnice Eva Kordová, někteří z dopoledních návštěvníků Dlaskova statku poté putovali do knihovny Antonína Marka, kde se konal již 13. ročník propagační akce Den pro dětskou knihu – výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutková pohádka a další.

Vpodvečer se několik stovek lidí sešlo na náměstí na tradičním rozsvícení vánočního stromu. Tato akce má již dlouholetou tradici, první slavnostní rozsvícení vánočního stromu se na turnovském náměstí uskutečnilo po jeho rekonstrukci v roce 1999. Úvod setkání obstaral z balkonu radnice žesťový soubor ZUŠ, starosta města T. Hocke zapálil první adventní svíci, následovalo vystoupení pěveckého sbor Karmínek, adventní postavy předvedli žáci ZŠ Žižkova. Je to jediná akce v roce, při které je zhruba na dvě hodiny pro provoz uzavřeno náměstí Českého ráje…

Náměstí Českého ráje, 1. prosince 2019

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.