Zastupitelé jednali – od výročních zpráv policie po rezignaci radního

0

Úvodem veřejného zasedání turnovského zastupitelstva ve čtvrtek 30. ledna zazněly výroční zprávy městské a státní policie. Co z diskuze mj. vyplynulo, je skutečnost, že se velmi osvědčila vloni na konci jara vydaná vyhláška o zákazu konzumace alkoholu na některých veřejných místech. Jevy, které občané kritizovali například v parčíku před Billou či na náměstí, vymizely.
Zajímavý byl materiál o budoucnosti Greenway Jizera, resp. jejím pokračování z Turnova do Svijan. Zastupitelé souhlasili s podáním žádosti Libereckému kraji o dotaci na pořízení dokumentace pro stavební povolení.
Na zasedání vystoupila také ředitelka turnovské Střední zdravotnické školy Lenka Nováková, která upozornila na neudržitelný stav ve škole, kde se tísní více studentů, než má škola prostory, takže se učí, kde se dá – na internátu, v bývalé aule aj. Navíc se blíží přijímací řízení a o školu je opět velký zájem, což může velmi těšit, ale i přináší až neřešitelné starosti. Přitom je škola zásadní třeba pro chod nemocnice či sociálních zařízení, protože sem přicházejí absolventi a studenti na praxe. Ideální by byla přístavba objektu o jedno patro, škola bude vše řešit se svým zřizovatelem, Libereckým krajem. Nicméně je i důležitá podpora města.
Zástupci města v Radě Vodohospodářského sdružení Turnov Josef Uchytil, Martin Hrubý a Zbyněk Miklík přednesli zprávu o svém působení v tomto orgánu společnosti. Z úkolů daných zastupitelstvem se jim splnit nepodařilo nic, zbylí členové rady je vždy přehlasovali, a to jak v otázce ceny vodného a stočného, tak třeba i v otázce změny stanov. Neúspěšní byli i v případě žádosti o podrobnostech z provozu zdejší čistírny odpadních vod vzhledem k tomu, že se připravuje její rekonstrukce.
V závěru jednání rezignoval zastupitel Josef Uchytil (PROTO) na svou funkci v radě města a kulturním fondu. Uchytil svůj krok zdůvodnil potřebou více se věnovat rodině a podnikání. Novým radním zastupitelé zvolili Pavla Mlejnka, v kulturním fondu zasedne Ivan Kunetka (oba PROTO).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.