Turnov a Jawor podporují zájem mládeže o vědu a techniku

0

Řídící výbor Euroregionu Nisa v rámci česko-polského Fondu malých projektů schválil dotaci na mikroprojekt „Společná cesta k vědě a technice“, který bude realizován mezi městy Turnov a Jawor od září 2012 do ledna 2013. Na české straně se jedná o náklady ve výši 7.968,8 eur, přičemž dotace z fondu EU (85 %) činí 6.773,48 eur. Zrcadlový projekt podala také polská strana, která s návrhem projektu tohoto zaměření sama přišla.
Mikroprojekt je zaměřen na podporu zájmu o vědu a techniku u dětí a mládeže formou týmových aktivit a návštěv technických zajímavostí. Mládež turnovských základních škol bude mít možnost navštívit nově vybudované multicentrum v Jaworu, kde jsou umístěny technické modely napojené na počítače a simulující fyzikální jevy a procesy z výroby – jsou určeny pro děti od nejmladšího věku po středoškoláky.

Polští účastníci by měli v rámci malého projektu navštívit spolu s českou skupinou IQ park v Liberci a měli by si vyzkoušet práci s technickými stavebnicemi, které budou zakoupeny pro turnovské Středisko pro volný čas dětí a mládeže a své modely prezentovat české skupině.
Na konci projektu česká strana plánuje fotografickou výstavu ve foyer Kulturního centra Střelnice z návštěv českých a polských dětí v partnerském městě a polská strana konferenci s ukázkami videí z akcí.
Eva Krsková, odbor rozvoje města, MěÚ Turnov, e.krskova@mu.turnov.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.