Traktoriáda 2012

0
V sobotu 21. dubna pořádá Automoto klub Vyskeř FUCHS OIL Traktoriádu (6. ročník). Akce se uskuteční na ploše zdejšího polního letiště. První oficiální ročník se uskutečnil 5. května 2007, tehdy se zúčastnilo 15 jezdců na strojích domácí a tovární výroby z blízkého okolí. Dnes jde o jednu z největších agrárních akcí v širokém regionu, na kterou zavítá kolem pět tisíc lidí. Kromě populárních závodů traktorů zde probíhají i ukázky moderní zemědělské techniky, doprovodné akce pro děti a dospělé a další aktivity.
Přejímky strojů začínají na ploše polního letiště v 7 hodin. Od 8 hodin začíná jízda zručnosti, start jízdy souměrnosti (hlavní program) je v 11 hodin. Jedou se dvě jízdy na stejné trati (jako v předešlých ročnících) s třemi rozbahněnými brody. K letošnímu ročníku je přihlášeno celkem 55 jezdců – mj. z Volyně, Humpolce, Budišova, Losiné, ale i z okolních obcí – Petkov, Libošovice, Nová Ves u Branžeže… V kategorii M1 (malotraktory s pohonem jedné nápravy) je 22 jezdců, v kat. M2 (malotraktory s pohonem obou náprav) je 12 jezdců, v kat. M3 (traktory tovární do roku výroby 1970) je 16 jezdců a v kat. M4 (tovární traktory od roku výroby 1971) je 5 jezdců. U malotraktorů jsou zaznamenány mj. tyto názvy: Peklo, Luboš, Mesršmit III, Lumír, Lucinka… Mezi továrními traktory to jsou např. tyto značky: Svoboda DK 12 a TS 15, KRAMER KL 400, Warchalowski WT 14, Zetory 25 K a Crystal 8011.
Prodejci zemědělské techniky se budou prezentovat traktory John Deer, New Holland a letos nově i AGRICS se značkou CASE, zahradní technika bude od firem Honda, Vari, Stiga a John Deer. Své místo zde bude mít s několika kusy živého dobytka i zemědělská společnost AGRO Český a. s. Ze sbírky pana Machaly budou k vidění trakror LIAZ ŠT 180 a dakarská Liazka.
Při příležitosti konání Traktoriády je pořadatelem vyhlášena divácká Fotosoutěž 2012 – více informací na www.amkvysker.ic.cz
Pro děti do 9 let je připravena kategorie šlapacích traktůrků. Od 10 hodin se mohou přihlašovat a od 11 hodin si zazávodit, též se mohou zúčastnit soutěže „Namaluj traktor“.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.