Syn v Přepeřích usmrtil svoji matku, hrozí mu až osmnáctiletý trest

0

Krajští kriminalisté vyšetřují druhou vraždu tohoto roku. 34letý syn smrtelně ublížil své matce, následně sám přivolal záchranáře a poskytoval první pomoc. Od pátečního odpoledne 19. ledna vyšetřují kriminalisté úmrtí 54leté ženy v Přepeřích na Turnovsku, o jejíž smrti se policisté operačního střediska dozvěděli od Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.
Právě na tísňovou linku zdravotnických záchranářů volal v inkriminovaný den syn a žádal výjezd lékaře ke své matce, která v důsledku špatného zdravotního stavu zkolabovala. Do příjezdu posádky pomáhala dispečerka volajícímu s resuscitací po telefonu. Po příjezdu si následně ženu převzali profesionální zdravotníci a v resuscitaci pokračovali. Životní funkce se jim ale nepodařilo obnovit a museli konstatovat úmrtí. Zdravotníci zklidňovali i syna, který je přivolal a byl značně agresivní.
Kriminalisté nařídili provést soudní pitvu, neboť žena měla na svém těle zranění, která si zřejmě nemohla způsobit sama. Pitva měla určit přesnou příčinu smrti, ale i mechanismus vzniku těchto zranění. Velice záhy se do podezření kriminalistů dostala nejbližší osoba zemřelé ženy, a to její syn. Tvrzení kriminalistů podpořily nejen výslechy, ale i závěry soudní pitvy, které potvrdily násilnou smrt způsobenou další osobou. Na základě zjištěných skutečností kriminalisté 34letého muže zadrželi a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání násilného trestného činu. Podle všeho syn po předešlé hádce – a pod vlivem alkoholu – fyzicky napadl svou matku a následně ji usmrtil.
Ve středu 24. ledna odpoledne rozhodoval soudce – na návrh státního zástupce – o uvalení vazby na obviněného muže. Tu soud s ohledem, aby se muž, který často požívá alkohol a má sklony k agresivitě, podobného jednání opětovně nedopustil, akceptoval. V případě podání obžaloby a uznání viny mu před soudem hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
Během ledna 2018 je to již druhá vražda, kterou krajští kriminalisté v Libereckém kraji vyšetřovali a ve velmi krátké době objasnili. První se stala 5. ledna 2018 ve večerce v liberecké části Vratislavice, kde 39letý muž usmrtil prodavačku. Sám pak přivolal policisty a vydával se nejen za jednu z obětí trestného činu, ale i „poskytovatele“ první pomoci smrtelně zraněné ženy. Podobně se zachoval i obviněný z druhé letošní vraždy, kdy sám přivolal a s pomocí dispečerky ZZS LK resuscitoval po telefonu matku, které sám ublížil.
Vlasta Suchánková, KŘP Libereckého kraje, Policie České republiky, tisková mluvčí

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.