Silničáři jsou na zimu připraveni, plán údržby je schválen

0

Krajští silničáři jsou připraveni na příchod zimy a s ním spojené údržby komunikací. Radní schválili plán zimní údržby silnic ve vlastnictví kraje na nastávající zimní sezonu. Prostřednictvím společnosti Silnice LK, a. s., bude sjízdnost zajišťována na 2 007 km silnic II. a III. třídy. Dalších 69 km silnic v majetku kraje zůstane neudržovaných. Oproti předcházejícím rokům dojde k rozšíření chemické technologie o necelých 90 km. V krajském rozpočtu je letos na zimní období připraveno 56,8 mil. Kč a v odsouhlaseném výhledu na příští rok je částka 125 mil. Kč. Vloni zima stála 126,5 mil. Kč.
„Z celkového počtu 2 076 km silnic II. a III. třídy bude 743 km silnic udržováno chemickou technologií, což je oproti předcházejícímu období o 90 km více. Například na základě požadavku Policie ČR bude nově chemickým posypem udržovaný úsek silnice III. třídy z Hodkovic nad Mohelkou přes Záskálí, Dlouhý most do Liberce, který slouží jako objízdná trasa v případě uzavření silnice pro motorová vozidla mezi Turnovem a Libercem. Dále budou nově chemickým posypem udržovány silnice na Jilemnicku,“ říká Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Na skladech máme 12 tisíc tun soli a 25 tisíc tun inertního posypového materiálu.
Stejně jako v předcházejících letech bude na dvanácti úsecích umístěna dopravní značka „zimní výbava“, kde je nezbytné použití zimních pneumatik. Tato značka bude nově umístěna na silnici III. třídy v Pasekách nad Jizerou.
Zimní údržba státních silnic I. třídy v zimním období 2017/2018 na území Libereckého kraje bude zajištěna Sdružením ESAT (EUROVIA CS, a.s., Silnice LK a.s., AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., Technické služby města Liberce). Údržba je rozdělena do tří oblastí, které mají přesah i do sousedních krajů. Zimní údržba na silnicích I. tříd není součástí schvalovaného plánu zimní údržby. (Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.