Rok 2020 bude v Libereckém kraji Rokem houslí

0

S kulturní novinkou pro letošek přichází Liberecký kraj. Každý kalendářní rok vyhlásí rokem určitého hudebního nástroje. Cílem je přilákat k muzice více mladých, ale také zvýšit zájem o hudbu u dospělých. První rok v kraji bude Rokem houslí.
„Nechceme budovat nějaký nový festival, ale naopak využít toho, že už festivaly nebo i menší hudební akce v kraji máme, že tu působí základní umělecké školy, divadla i nejrůznější scény, které zvou interprety různých žánrů. A rádi bychom, aby ti, kteří se hudbou zabývají profesionálně, ale i amatérsky, vzali Rok houslí za svůj,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Liberecký kraj připraví na svém webu virtuální kalendář, do kterého se mohou hlásit se svými akcemi všichni, kteří budou ve zdejším regionu jakkoliv představovat či do programu zahrnovat housle. Mohou to být koncerty, přednášky, besedy s houslaři, houslisty, výstavy a další události.
Již nyní je jisté, že do programu Roku houslí bude zahrnuto krajské kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje, které 26. března organizuje Základní umělecká škola v Turnově, květnové ústřední kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje pořádané od 14. do 17. května libereckou Základní uměleckou školou; ve stejném termínu bude v liberecké umělecké škole k vidění výstava smyčcových nástrojů firmy Akordkvin. Mezi 19. červencem až 1. srpnem se konají v ZUŠ Liberec mistrovské kurzy pro 40 mimořádně talentovaných studentů hry na housle z deseti zemí světa.
Od začátku ledna mohou organizátoři své akce inspirované houslemi hlásit Ivaně Maršálkové na e-mail: ivana.marsalkova@kraj-lbc.cz. Součástí informace musí být název a popis akce, termín a místo konání a kontakt na pořadatele.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.