Nové sanitky v ulicích

0

Vozový park Zdravotně dopravní služby Krajské nemocnice Liberec se rozšířil o další čtyři nové sanitky. Sanitní vozy používá liberecká a turnovská nemocnice k převozu raněných a nemocných. Dvě vozidla jsou upravena pro přepravu pacientů neodkladné péče. Celkem tak KNL disponuje 21 sanitními vozy. „Čtyři nové převozní sanitky Ford Transit Custom se zvýšenou střechou a sanitní zástavbou nám výrazně pomohou zkvalitnit naše dopravní služby. Výhodou nových vozů je větší vnitřní prostor, což nabídne pacientům větší komfort. Předností je také sklopná rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů,“ popsal vedoucí oddělení dopravy Krajské nemocnice Liberec Aleš Pěnička.
Zdravotně dopravní služba KNL ročně přepraví téměř 55 tisíc pacientů. Pohyb každé sanitky KNL sleduje GPS modul, který je propojen s navigací pro jednodušší komunikaci s dispečinkem, který má tudíž dokonalý přehled o pohybu všech svých sanitek.
„Liberecká a turnovská nemocnice každý rok investuje zhruba 150 milionů Kč z vlastních zdrojů a bez úvěrů. Drtivá většina těchto peněz jde na zdravotnické přístroje, nové stavby, havárie a opravy… Každoročně také počítáme s obnovou dvou až tří sanitek s cílem zvýšit bezpečí a komfort pacientů,“ říká Luděk Nečesaný, generální ředitel KNL. „Díky tomu, že se letos nemocnici skvěle daří, máme do září přebytek hospodaření 70 milionů Kč, můžeme nad rámec odměn zaměstnancům v částce 35 milionů Kč nakoupit hned čtyři nové sanitky,“ dodal generální ředitel.
Zdravotní dopravní služba má v současné době 25 řidičů a ročně najede zhruba přes 1,2 milionu kilometrů.
(Zdroj: TZ KNL)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.