Nadace EURONISA rozdělila výtěžek Veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“

0

Za přítomnosti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a primátora statutárního města Liberce Jaroslava Zámečníka předala ředitelka Nadace EURONISA Noemi Martinová v obřadní síni liberecké radnice výtěžek 21. ročníku Veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“. Šeky v celkové hodnotě 185 tisíc korun převzali zástupci 12 neziskových organizací.

Sbírka probíhala během roku 2023, a to v 11 městech Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. Jejím smyslem je pomoci neziskovým organizacím, které v jednotlivých městech působí, získat prostředky na konkrétní projekt, se kterým se do sbírky přihlásily. Výhodou je, že místní obyvatelé neziskovou organizaci většinou dobře znají a jsou proto ochotní na ni přispět.
V Turnově sbírku uskutečnili studenti Střední zdravotnické školy a gymnázia. Celkem 10 tisíc Kč obdržel FOKUS Turnov na vybavení klubu sociální rehabilitace „Únikový východ pro mládež v psychické krizi“.

Nadace EURONISA založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným více než 40 milionů korun a podpořila z nich 1 774 projektů 342 neziskových organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je Veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.

(Zdroj: TZ Nadace EURONISA)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.