Na Střelnici rozsvítíme Maják české kultury

0

V pondělí 12. října v 19.30 hodin se turnovská Střelnice stane pomyslným majákem. Kulturní centrum Turnov se totiž společně s více jak 70 kulturními institucemi připojuje k celorepublikovému projektu Maják české kultury.
„Více než 70 kulturních institucí z celé České republiky rozsvítí dnes v 19.30 Majáky české kultury – světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly koncerty, divadelní představení, projekce filmů i vernisáže výstav. Za akcí stojí iniciativa #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů. Iniciátoři akce zároveň vyzývají všechna kina, divadla, kluby, či výstavní sítě, aby se k Majákům pro kulturu i na poslední chvíli připojily a ukázaly tak, kde všude za normálních okolností baví své diváky,“ představují svůj projekt autoři.
I my se k tomuto projektu připojujeme, v pondělních večerních hodinách vyšleme do světa ze střechy Střelnice kužel jasného světla, kterým dáme najevo, že kultura je pořád s námi. Namísto právě probíhajícího divadelního představení, koncertu, filmové projekce nebo jiné neuskutečněné akce rozsvítíme temné nebe.
Romana Holubová, Kulturní centrum Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.