Na online výuce byl 185 hodin offline

0

Z přečinu ohrožování výchovy dítěte se zodpovídá 34letý muž ze Semilska, který řádně nedohlíží na to, jak si jeho nezletilý synek plní své školní povinnosti. Chlapec, který navštěvuje druhý stupeň základní školy, nebyl od října loňského roku do letošního března přítomný na celkem 185 hodinách školní online výuky. Ačkoliv měl k dispozici počítač, zúčastňoval se jen těch výukových hodin, které ho bavily.
Na ty ostatní se vůbec nepřihlásil a dodatečně se vymlouval na technické potíže s připojením. Učitelé počítač včetně jeho připojení kvůli údajným potížím vícekrát překontrolovali a žádnou technickou závadu neodhalili. Hoch používal počítač, který mu zapůjčila škola.
Její vedení se proto spojilo s otcem chlapce a žádalo ho, aby sjednal nápravu, k té ale nedošlo. Škola se následně obrátila na svého zřizovatele a jeho zástupci na 34letého muže podali trestní oznámení. Záznam o sdělení podezření z ohrožování výchovy dítěte si už převzal. Soud ho za to může poslat až na dva roky do vězení. (Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.