Městská hromadná doprava v Jičíně s novým provozovatelem

0

Starosta města Jičína JUDr. Jan Malý podepsal smlouvu o dopravní obslužnosti se zástupcem firmy Milan Fejfar. Ta se od ledna 2020 stala novým poskytovatelem hromadné dopravy na území města a vystřídala dosavadního dopravce, firmu BusLine, a. s. Doba trvání smlouvy je stanovena na deset let, tedy do konce roku 2029.
„Jde o dlouhodobý kontrakt mezi městem a místní firmou, která uspěla ve výběrovém řízení. Jméno Milan Fejfar je v Jičíně dobře známé a věřím, že po dobu deseti let bude přinášet kvalitní službu dopravní obslužnosti občanům,“ uvedl starosta JUDr. Jan Malý.
Provozovatel Milan Fejfar zvítězil ve výběrovém řízení, ve kterém při dodržení všech podmínek zadávací dokumentace nabídl nejnižší cenu, a sice 49 Kč bez DPH za ujetý kilometr. Předpokladem je, že za 10 let účinnosti smlouvy bude najeto na 350 tisíc kilometrů, tedy 35 tisíc ročně. Náklady bude hradit rozpočet města. Uhrazené jízdné od cestujících dopravce použije ke snížení fakturovaných částek vůči městu, a tak se uživatelé služby budou fakticky podílet na jejím financování. Stejně jako doposud.
(Zdroj: TZ města Jičín)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.